Z jaką polisą pojedziemy na wakacje w 2022 r.

Wraz z opadaniem fali pandemii Polacy zaczęli więcej podróżować i częściej prosić o pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem za granicą.

Ubezpieczenia turystyczne opierają się inflacji. Niemałe różnice w cenie

Przed zakupem polisy turystycznej warto porównać oferty, gdyż różnice w cenie przy podobnym zakresie ochrony potrafią być niemałe.

Fachowiec z domowego assistance. W czym może pomóc, jak to działa

Porzucenie mieszkania w bloku na rzecz domu pokazało, jak bardzo przydatnym elementem ubezpieczenia nieruchomości są usługi home assistance.

Ubezpieczenie kredytu nie może być fikcją. Ciekawy wyrok w sprawie

Polisy, które kupują kredytobiorcy, żeby zabezpieczyć spłatę zobowiązania, nie zawsze dają realną ochronę. Iluzorycznej ochrony można się pozbyć. Niedawno zapadł wyrok w takiej sprawie.

Żona uderzyła w samochód męża. Czy należy się odszkodowanie z polisy OC

Takie sytuacje, gdy w rodzinie są dwa samochody, nie należą do rzadkości. Jeśli małżonkowie mają dwa wspólne auta i przy parkowaniu żona uderzy samochód męża, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z polisy OC.

Kto likwiduje szkodę po stłuczce z cudzoziemcem

W razie kolizji z udziałem obcokrajowca postępowanie zależy od tego, kto jest sprawcą i czy znamy jego ubezpieczyciela.

Uchodźcy z Ukrainy. Przegląd pomocy ubezpieczycieli. Np. darmowe OC

Kierowcy z Ukrainy mogą otrzymać za darmo komunikacyjną polisę OC na 30 dni, ale na tym pomoc się nie kończy.

Rodzice odpowiadają za dzieci na stoku. Czego może żądać poszkodowany?

Polisa OC zabezpiecza finansowo przed szkodami wyrządzonymi osobie trzeciej, pod warunkiem że będzie zawierać odpowiednie rozszerzenia.

Kupujesz samochód na firmę i udostępniasz koledze? To może być błąd

Kupujesz samochód na firmę i udostępniasz koledze? Jeśli wyrządzi szkodę, składka może wzrosnąć, gdy firma będzie ubezpieczać kolejne auto.

Wbrew inflacji ceny OC w dół. Idą jednak podwyżki

Polscy kierowcy płacą średnio po 672 złotych za ubezpieczenie OC, o 2 procent mniej niż rok wcześniej. To już czwarty kwartał z rzędu, gdy OC tanieje, w relacji do cen sprzed roku.

Dziecko może dostać dwa odszkodowania po wypadku w ferie

Zdecydowana większość dzieci w Polsce korzysta z tzw. szkolnego NNW – ubezpieczenia, które umożliwia wypłatę odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku. Świadczenie ze szkolnej polisy nie wyklucza drugiego odszkodowania za ten sam uraz, tyle że z innego ubezpieczenia, np. NNW w polisie turystycznej.

Ubezpieczenie samochodu 2022. Ceny w górę, kara za mandaty i brak OC

Drożejące samochody, części i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Rosną także kary za brak obowiązkowego OC.

Kierowca z OC bez prawa jazdy spowodował wypadek. Kto za to zapłaci

Do zakupu polisy OC nie musimy mieć prawa jazdy, ale już prowadzenie pojazdu bez "prawka" i spowodowanie szkody może mieć dotkliwe konsekwencje ubezpieczeniowe.

Gefion. Narobił szumu i zniknął. Co z poszkodowanymi

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił już niemal 4,5 mln zł odszkodowań i świadczeń za zdarzenia spowodowane przez kierowców posiadających komunikacyjne OC w Gefionie, który upadł kilka miesięcy temu.

Nieduży wydatek, przydatna ochrona na wycieczki po górach za granicą

Na piesze, narciarskie czy rowerowe wycieczki po górach za granicą zabierz ubezpieczenie kosztów poszukiwania i ratownictwa. W przeciwnym razie za ewentualną akcję ratowniczą będziesz płacił z własnej kieszeni.

Narty we Włoszech? Za brak ubezpieczenia stracisz skipass i dostaniesz karę

Planujesz narty we Włoszech? Pamiętaj o ubezpieczeniu. Od 1 stycznia 2022 r. narciarze muszą mieć polisę.

Kara za brak OC w 2022 roku

W 2022 roku kary za brak OC wzrosną, gdyż ich wysokość zależny od wysokości płacy minimalnej.

Gdzie po pakiet polis dla kierowcy

Poruszanie się w gąszczu ofert polis dla kierowców nie jest łatwe. Prezentujemy nasze zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert dla różnych grup klientów.