Ubezpieczyciel nie może się spóźnić z wypłatą OC. Kara KNF dla PZU

Niedawno Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na PZU karę za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z komunikacyjnego ubezpieczenia OC.

Od nowego roku urosną kary za brak OC

Wzrost wynagrodzenia minimalnego to dobra wiadomość dla osób najsłabiej zarabiających, ale zła dla kierowców, którzy wbrew obowiązkowi nie kupują komunikacyjnej polisy OC.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Warto czy nie? Co należy wiedzieć

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego nie jest obowiązkowe (z małymi wyjątkami), ale skutkuje wyższymi jego kosztami.

Rowerem warto jeździć z polisą. Coraz więcej ofert

Nie kosztuje majątku, a zapewnia spokój na wypadek kradzieży roweru czy wyrządzenia szkód innym osobom. Ubezpieczenia dla rowerzystów oferuje coraz więcej towarzystw.

Ranking ubezpieczeń OC plus AC 2020. Liczy się nie tylko cena

Ubezpieczyciele Proama, Generali i ERGO Hestia oferują najtańsze pakiety OC plus AC dla aut używanych.

Ubezpieczenia pojazdów elektrycznych jest zwykle droższe

Ubezpieczenia pojazdów elektrycznych jest zwykle droższe niż tych konwencjonalnych, szczególnie jeżeli mówimy o pakietach OC+AC.

Gdy dziecko wpadnie pod samochód zapłacą z OC, ale mniej

Jeśli małoletni z własnej winy wpadł pod samochód, może liczyć na odszkodowanie z OC sprawcy, tyle że będzie ono obniżone o stopień przyczynienia się do szkody.

Złamana noga na lodzie? Jak dochodzić odszkodowania

Złamałeś na nogę na oblodzonym chodniku? Sprawdź, czy osoba odpowiedzialna za usunięcie lodu nie zaniedbała swoich obowiązków. Jeśli zaniedbała, to możesz dochodzić od niej odszkodowania.

Co się dzieje z OC i autocasco po sprzedaży auta

Nabywca auta może w dowolnym momencie wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, zawartą przez sprzedawcę, jeśli jednak to zrobi, to od razu musi kupić nową polisę.

Zimą na stoku lepiej szusować z dobrą polisą

Co najmniej kilka tygodni treningu, skompletowanie i serwisowanie sprzętu oraz zakup polisy – to niezbędne przygotowanie do wyjazdu na narty czy snowboard.

OC bez prawa jazdy. Jak taniej kupić takie ubezpieczenie

Nie ma przeszkód, żeby osoba, która nie posiada prawa jazdy, była właścicielem samochodu, ale za polisę komunikacyjną zapłaci niemało.

Koszty leczenia w USA to majątek. Pół miliona za wyrostek

Od 11 listopada Polacy nie potrzebują wiz, żeby wjechać do USA. Dla wielu osób to szansa, żeby wreszcie wybrać się do tego państwa. Za oceanem jednak leczenie nagłych chorób kosztuje majątek, dlatego przed wyjazdem trzeba kupić dobrą polisę.

Na wypadek, gdy problemy pokrzyżują plany podróżnicze

Polacy chętnie rezerwują już wyjazdy na przyszłe wakacje. Tymczasem do lata wiele może się zdarzyć w naszym życiu.

Opony letnie zimą. Mogą odmówić wypłaty odszkodowania?

Jazda w zimie na letnich oponach nie wyłącza ochrony, jaką daje polisa. Może być jednak bardzo niebezpieczna.

Po wypadku możliwa renta z polisy OC

Osoba, która po wypadku samochodowym utraciła zdolność do pracy, może żądać od ubezpieczyciela sprawcy wyrównania powstałej straty w postaci odpowiedniej renty.

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych nie jest drogie

Fotowoltaika rozwija się dynamicznie, ale instalacje mogą zostać zniszczone w razie szaleństw pogodowych, np. gradu. Ubezpieczając dom, warto zatem pomyśleć o objęciu ochroną zestawów fotowoltaicznych.

OC dla młodych kierowców może być nawet 400 proc. droższe

Ubezpieczenie OC dla kierowców z niewielkim stażem za kółkiem może stanowić nawet ponad 400 proc. ceny oferowanej bardziej doświadczonym użytkownikom dróg.

Nieznany sprawca wypadku a odszkodowanie. Kiedy zapłaci UFG

Jeżeli sprawca wypadku jest nieznany, odszkodowanie wypłaca poszkodowanemu Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Nie za każdą szkodę jednak będzie wypłata.