Nie mają gdzie mieszkać, zostają u rodziców. Tak źle jeszcze nie było

Już ponad połowa dorosłych Polaków mieszka z rodzicami – wynika z najnowszych szacunków Eurostatu na temat osób w wieku od 25 do 34 lat. Tak słabych wyników nie było od co najmniej 2005 roku. Problem ten dotyczy już 2,5 mln osób.

Sukces finansowy Polaka: wystarczy nie mieć długów i dach nad głową

Nie przedmioty materialne, ale wolne środki i brak zobowiązań najlepiej świadczą o odniesionym sukcesie finansowym.

Trudniej o pożyczkę. Teraz każdy będzie wnikliwie oceniany

Od 18 maja instytucje pożyczkowe zobowiązane są do wnikliwej oceny zdolności kredytowej klienta. Niektórym zostaną lombardy lub szara strefa.

Mieszkania drożeją, ale mniej niż wskazują średnie ceny ofertowe. Realne zmiany

Lokale drożeją, ale realny wzrost cen jest mniejszy niż zmiany średnich cen ofertowych – dowodzi tzw. wskaźnik inflacji mieszkaniowej. Kolejnych zwyżek spodziewa się ponad 76 proc. deweloperów.

Pieniądze z komunii. Kto i na co ma prawo je wydać

Powracają pytania o pieniądze, które dzieci dostają od krewnych w ramach prezentu. Wraz z prawnikiem sprawdzamy do kogo one należą.

Polacy nie rozumieją inflacji. Szczególnie wyborcy PiS

Tylko 60 proc. badanych Polaków wie, że spadający wskaźnik inflacji oznacza, że ceny dalej rosną, tylko trochę wolniej.

Rekord bankructw konsumenckich. Wyróżniają się mieszkańcy woj. śląskiego

W I kwartale 2023 r. odnotowano rekordowo dużo upadłości konsumenckich. W większości to konsekwencja wieloletniego zadłużenia.

Instalacja fotowoltaiki. Cena w Polsce na tle innych krajów Europy

Cena instalacji fotowoltaicznej w Polsce w przeliczeniu na 1W mocy należy do najniższych spośród w Europie.

Co by było z kredytami, gdyby RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak mieniłaby się sytuacja kredytobiorców gdyby Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych.

Ile Polacy wydadzą na Komunię, Dzień Matki i Dzień Dziecka w 2023 roku

Maj to tradycyjnie okres przyjęć okolicznościowych. Sprawdzamy ile Polacy wydadzą na Komunię, Dzień Matki lub Dzień Dziecka.

Zwroty i niedopłaty podatku. To warto wiedzieć

Termin na złożenie rocznej deklaracji podatkowej upływa już 2 maja. Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Ze względu na złożoności podatkowe, z którymi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku, złożenie PIT-u w prawidłowy sposób może być utrudnione.

Gdzie po Bezpieczny Kredyt 2 proc.

Kilka banków już dziś deklaruję możliwość wprowadzenia kredytu do swojej oferty, inne czekają na ostateczne warunki kredytowania.

Podaj konto skarbówce, bo inaczej za zwrot podatku sporo zapłacisz

Za zwrot podatku na konto Urząd Skarbowy nie odliczy nam pieniędzy, ale za wysłanie ich przelewem pocztowym już tak. I to całkiem sporo.

Nowe kwoty wolne od spadków i darowizn. Co ze zbiórkami charytatywnymi?

Od 1 lipca 2023 roku znacząco wzrosną kwoty darowizn i spadków wolne od podatku.

Dołuje popyt na materiały budowlane w Polsce. Wzrost cen zwolnił

W marcu dynamika cen materiałów budowlanych zniżkowała w przyśpieszonym tempie już o 4 pp. do poziomu 11 proc., co oznacza, że znalazła się już nie tylko bardzo wyraźnie poniżej inflacji CPI, ale nawet inflacji bazowej.

Cudzoziemcy kupują mieszkania w Polsce. Padł rekord

W 2022 r. w ręce cudzoziemców trafiło blisko 14,4 tys. mieszkań. Najwięcej kupili ich obywatele Ukrainy. Coraz większą grupę cudzoziemców kupujących mieszkania w Polsce stanowią obywatele Białorusi. Tak wynika z danych portalu GetHome.

Rusza Mój Prąd 5.0. Dotacje pomp ciepła i fotowoltaiki. Zasady na 2023 rok

Wsparcie z programu "Mój Prąd 5.0" obejmuje dopłaty dla fotowoltaiki, magazynu energii, pompy ciepła w różnych konfiguracjach, systemu zarządzania energią i kolektorów słonecznych. Maksymalna wartość dofinansowania to 58 tys. zł.

Zdolność kredytowa Polaków w górę. Tyle rodzina może pożyczyć w kwietniu

Kwiecień to kolejny miesiąc odbudowy zdolności kredytowej. W ciągu miesiąca kwota, którą możemy pożyczyć na zakup mieszkania, zwiększyła się aż o 80 tys. złotych. Tym samym zdolność kredytowa zdążyła już wzrosnąć o ponad połowę względem zeszłorocznego dołka.