„Mój prąd” bez dotacji do pomp ciepła. Brakuje pieniędzy?

Nowa edycja programu przewiduje konieczność obligatoryjnego instalowania magazynów energii do źródeł fotowoltaicznych, co rynek uważa za dobry sygnał. Brak dopłat do pomp ciepła, które były dotowane w poprzedniej edycji, budzi jednak wątpliwości.

Problemy finansowe? To może być wczesny sygnał demencji

Zmiana na gorsze zwyczajów w zarządzaniu domowymi finansami może być jednym z wczesnych objawów demencji - twierdzą naukowcy współpracujący z Fedem..

Po gotówkę w czasie zakupów. Usługa coraz bardziej popularna

Połowa Polaków korzystała już z usługi cash back i wypłacała gotówkę w sklepie. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza w czasie wakacji, ale często niestety płatne.

Dokąd z kartą, gdzie z gotówką? Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu za granicę

Spłacona w terminie karta płatnicza w dobrze strzeżonym portfelu daje nam poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie urlopu. Ale nadal w wielu krajach, także w Europie, warto mieć gotówkę.

Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?

Wybierający się do Paryża fani sportu, którzy preferują płatności bezgotówkowe, powinni pamiętać, że VISA jest wyłącznym partnerem w zakresie technologii płatniczych i jedyną kartą akceptowaną na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich do 2032 r.

Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?

Rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa Europy. Odbywają się na stadionach Niemiec – a zatem blisko i wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd, zwłaszcza ze względu na udział Polaków. Ile zapłacą za podróże, hotele, bilety na mecze oraz życie codzienne?

Pompy ciepła z dotacją? Teraz tylko te ze specjalnej listy. Na co zwrócić uwagę?

Obowiązek wyboru pomp ciepła z listy zielonych urządzeń i materiałów (tzw. listy ZUM) oraz wykonania audytu energetycznego – to najważniejsze zmiany, które dotyczą beneficjentów programu „Czyste Powietrze” od 14 czerwca 2024 r. Warto zwrócić uwagę na jeden szczegół na liście ZUM.

Drastyczny spadek udziału kredytów w gospodarce. Kogo to martwi, a kogo cieszy?

Polska gospodarka nie rozwija się na kredyt, a relacja kredytów do PKB ciągle spada. To bezpieczniejsze i dla kredytobiorców, i dla systemu. Ale może zagrozić dynamice naszego wzrostu.

Polacy zadłużają się na potęgę. Za co trafiamy do rejestru długów?

Nasze zaległości finansowe w KRD przekraczają już 45 mld zł. Z wiekiem zmieniają się priorytety zakupowe: młodsi kupują na raty towary luksusowe, starsi mają do spłacenia m.in. kredyty mieszkaniowe.

Wakacje kredytowe 2024: radzimy, jak korzystać i unikać pułapek

Już 15 maja wchodzi w życie ustawa, dająca prawo do zawieszenia czterech rat kredytu hipotecznego. Ale nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Kto może i na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku?

BLIK wypiera płatności zbliżeniowe

Największy polski bank rezygnuje z płatności zbliżeniowych HCE, w zamian proponuje klientom płatność BLIK-iem. I nie jest jedyny. Już wcześniej z tego sposobu płatności zrezygnował Santander Bank Polska.

Wzrost cen grilla zawstydza inflację. Co podrożało najbardziej

Najbardziej podrożały sosy, marynaty i przyprawy. Na zorganizowanie jednego spotkania przy grillu podczas majówki dwie trzecie Polaków chce wydać do 150 zł.

Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca

Mimo sprzeciwu środowiska bankowego posłowie chcą przedłużenia urlopu od rat na 2024 r. Choć nie dla wszystkich.

Jak stracić dopłaty do kredytu mieszkaniowego "Na start"? Uwaga na pułapki

Kredyt „Na start” będzie miał warunki, które sprawią, że nieuważny kredytobiorca może łatwo stracić dopłaty. Obok dość oczywistych – jak skazanie prawomocnie za oszustwo kredytowe - są też takie, które wydają się ograniczać kredytobiorców.

Jakie zasady „mieszkania na start”? Jest projekt ustawy nowego kredytu

Preferencyjne, tanie kredyty mieszkaniowe - z oprocentowaniem od zera do 1,5 proc. - mają być dostępne do końca 2027 r. Szacuje się, że po "mieszkanie na start" sięgnie 185 tys. osób.

Wiedza finansowa Polaków na tróję z minusem. Jedna dziedzina wypada dramatycznie

Średnio na 2,85 (w skali 1-5) ocenili swoją wiedzę finansową badani na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji GPW. Największe braki odczuwamy w zakresie cyberbezpieczeństwa, inwestowania i systemu podatkowego.

Polaków życie: budżet pod kontrolą i oszczędności

Już 52 proc. Polaków w ciągu ostatniego roku postanowiło kontrolować swoje wydatki bardziej niż w ubiegłych latach.

Jak kobiety oszczędzają i inwestują

W 2023 roku 69 proc. kobiet i 75 proc. mężczyzn udało się zaoszczędzić i odłożyć pieniądze. Jest to wzrost względem 2022 roku o 12 pkt proc. w przypadku pań i 7 pkt proc. - panów.