Dokąd z kartą, gdzie z gotówką? Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu za granicę

Spłacona w terminie karta płatnicza w dobrze strzeżonym portfelu daje nam poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie urlopu. Ale nadal w wielu krajach, także w Europie, warto mieć gotówkę.

Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?

Wybierający się do Paryża fani sportu, którzy preferują płatności bezgotówkowe, powinni pamiętać, że VISA jest wyłącznym partnerem w zakresie technologii płatniczych i jedyną kartą akceptowaną na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich do 2032 r.

Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?

Rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa Europy. Odbywają się na stadionach Niemiec – a zatem blisko i wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd, zwłaszcza ze względu na udział Polaków. Ile zapłacą za podróże, hotele, bilety na mecze oraz życie codzienne?

BLIK wypiera płatności zbliżeniowe

Największy polski bank rezygnuje z płatności zbliżeniowych HCE, w zamian proponuje klientom płatność BLIK-iem. I nie jest jedyny. Już wcześniej z tego sposobu płatności zrezygnował Santander Bank Polska.

Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca

Mimo sprzeciwu środowiska bankowego posłowie chcą przedłużenia urlopu od rat na 2024 r. Choć nie dla wszystkich.

Jakie zasady „mieszkania na start”? Jest projekt ustawy nowego kredytu

Preferencyjne, tanie kredyty mieszkaniowe - z oprocentowaniem od zera do 1,5 proc. - mają być dostępne do końca 2027 r. Szacuje się, że po "mieszkanie na start" sięgnie 185 tys. osób.

"Mieszkanie na start" zastąpi "bezpieczny kredyt 2%": kto się załapie, a kto nie

Nowy rządowy program „Mieszkanie na start”, który ma zastąpić „bezpieczny kredyt 2 proc.”, z jednej strony oferuje jeszcze niższe oprocentowanie, ale z drugiej - wprowadza ograniczenia w dostępie. Proponowane kryteria nie są jednak bardzo surowe, może z wyjątkiem singli.

Koniec przyjmowania wniosków o „kredyt 2 proc.”. Rząd zapowiada zmiany

Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że z dniem 2 stycznia 2024 r. przyjmowanie wniosków o „bezpieczny kredyt 2 proc.” zostanie wstrzymane. A resort rozwoju informuje, że przygotuje nową, korzystną ofertę dla Polaków.

Zyski banków rosną, ale premier Tusk zapowiedział wakacje kredytowe

NBP ocenia w raporcie, że banki muszą jeszcze dowiązać 25-40 mld zł rezerw frankowych. Zaś Donald Tusk wzywa banki, by przygotowały się na wakacje kredytowe w 2024 r.

Połowa Polaków jeszcze nie kupiła prezentów

Choć Boże Narodzenie już za trzy tygodnie, to aż 53 proc. Polaków nie kupiło jeszcze ani jednego prezentu. Co trzeci ma część podarunków, ale tylko co 25. kupił już wszystkie.

ZBP: budżet na dopłaty do „kredytu 2 proc.” zbliża się do wyczerpania

Składanie wniosków o „bezpieczny kredyt 2 proc.” może zostać wkrótce wstrzymane – ocenia Związek Banków Polskich. I szacuje, że w tym roku może zostać zawartych nawet 65 tys. takich umów.

Dwie trzecie Polaków chce skorzystać z Black Friday i Cyber Monday

Pomimo spowolnienia gospodarczego Polacy planują wydać podczas Black Friday i Cyber Monday o 5 proc. więcej niż w 2022 r.

Kupowanie bez płacenia zostanie uregulowane. Część zapisów budzi wątpliwości

Odroczone płatności zdobyły serca kupujących. Będą jeszcze bezpieczniejsze, a rynek znajdzie się pod nadzorem KNF, choć część regulacji budzi wątpliwości.

Wyczerpują się pieniądze na kredyt 2%. Co w tym bałaganie mają zrobić Polacy?

Popularność Bezpiecznego Kredytu 2% czterokrotnie zdążyła już przekroczyć plan na 2023 rok, a to jeszcze nie wszystko.

Wykańczające koszty wykończenia mieszkania

Blisko połowa potencjalnych nabywców mieszkania nie ma pojęcia, ile będzie ich kosztować jego wykończenie. Kwoty wskazywane jako koszt remontu i umeblowania często nie przystają do realiów.

Mieszkania mocno drożeją. Nie tylko przez kredyt 2%

Od początku roku w dużych miastach mieszkania zdrożały nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ten wzrost niesłusznie przypisywany jest jedynie „Bezpiecznemu Kredytowi 2%”.

Bezpieczny kredyt 2%. Na decyzję banku czasem trzeba się naczekać

Choć banki powinny wydać decyzję kredytową w ciągu trzech tygodni od złożeniu wniosku w ramach rządowego programu bezpieczny kredyt 2%, to bywa, że ten czas jest dłuższy.

Kredyty hipoteczne bez wsparcia wciąż popularne, ale nie we wszystkich bankach

Od ponad dwóch miesięcy banku udzielają bezpiecznego kredytu 2 proc. na zakup pierwszego mieszkania, to nadal nie brakuje chętnych na zadłużenie się na warunkach komercyjnych, bez rządowego wsparcia.