Rusza kredyt bez wkładu własnego. Dla nielicznych

Właśnie zaczyna obowiązywać program „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Dzięki niemu będzie można uzyskać kredyt pokrywający nawet pełną cenę nabywanej nieruchomości oraz koszty wykończenia.

Pakiet pomocy dla kredytobiorców. Kto skorzysta, na co można liczyć

Sprawdzamy, jak nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców może pomóc w spłacie kredytu hipotecznego.

Płaczemy, ale płacimy dużo większe raty kredytowe

Banki nie odnotowują większej liczby wniosków o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, ale widzą większe zainteresowanie pomocą z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Podatki, o których nie każdy wie. Za wesele, auto, używane rzeczy czy psa

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć, czyli jak nie narobić sobie długów w fiskusie przez swoją niewiedzę.

Większość Polaków bez dostępu do pożyczek. Finansowe wykluczenie coraz bliżej

Duża część sektora pożyczkowego, który od roku 2019 ponosi straty, może nie wytrzymać zbiegu planowanych obecnie zmian regulacyjnych i ryzyka nadchodzącego osłabienia koniunktury gospodarczej. Trudna sytuacja w branży uderzy w konsumentów.

Pożyczka od rodziny. Jak uniknąć problemów z fiskusem, karami i podatkami

Finansowe wsparcie od bliskich to nie zawsze prywatna sprawa – może oznaczać płacenie podatku.

Złotowe stopy zaszkodzą frankowiczom. Ugody coraz mniej opłacalne

Ugody frankowiczów są coraz mniej opłacalne. Zawarcie porozumienia i przejście na kredyt złotowy skutkuje ich oprocentowaniem stawką WIBOR. A ten po ostatnich podwyżkach jest znacznie powyżej 6 proc.

Wzrost raty kredytu hipotecznego. Kiedyś 1400, dziś 2500 zł. Co dalej?

W czwartek doszło do kolejnej podwyżki stopy referencyjnej NBP. Można się spodziewać, że poziom WIBOR-u, który już od dawna wyprzedza wysokość stawki referencyjnej, jeszcze wzrośnie.

O ile wzrośnie rata kredytu hipotecznego po majowej podwyżce stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej po raz piąty w 2022 roku podniosła oprocentowanie stóp procentowych. To oznacza wzrost raty kredytu hipotecznego. O ile?

Czas na decyzję komu dać 1 proc. PIT. Podatnicy dysponują miliardem złotych

W zeszłym roku ponad 15 mln podatników zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Łączna kwota tego wsparcia wyniosła niemal miliard złotych.

Mieszkanie w budowie. Czy deweloper może podnieść cenę

Czy deweloper może w trakcie realizacji inwestycji zmienić warunki umowy i podwyższyć nam końcową cenę nieruchomości? Sprawdzamy.

Wcześniejsza spłata kredytu. Dlaczego zwrot prowizji się opóźnia

Choć zgodnie z prawem banki mają dwa tygodnie na zwrot części prowizji przy wcześniejszej spłacie kredyty gotówkowego i często robią to natychmiast, ale jednak czasem – ten okres ulega wydłużeniu .

Wypełniasz PIT na ostatnią chwilę? Uważaj na oszustów

To już ostatni dzwonek, by złożyć deklarację PIT za 2021 rok. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, musi uważać. Cyberprzestępcy próbują wykorzystać pośpiech i brak uwagi.

Ostatni dzwonek na złożenie PIT za 2021 rok

W tym roku podatnicy mają o dwa dni więcej na rozliczenie się z podatku dochodowego.

Oprocentowanie stałe czy zmienne. Jaki kredyt hipoteczny lepiej wybrać

Kredytobiorcy hipoteczni stoją obecnie przed trudnym wyborem: jakie ryzyko wybrać. Czy stawiać na spadek stóp i wybrać oprocentowanie zmienne, czy na ich wzrost i kredyt o stałej stopie?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Pracują nad ułatwieniami spłaty hipoteki

Dzięki Funduszowi Wsparcia Kredytobiorców można skorzystać z pomocy w spłacie kredytu hipotecznego lub otrzymać pożyczkę na jego spłatę.  Kwota wsparcia jest uzależniona od wysokości miesięcznej raty kredytu.

Frankowicze. Aktualne możliwości pozbycia się ciążącego kredytu

Prześwietliliśmy wszystkie aktualne możliwości pozbycia się ciążącego kredytu we franku szwajcarskim. Sprawdzamy alternatywne rozwiązania, jak ugoda z bankiem czy „odfrankowienie”. Tłumaczymy też, jakie są koszty pozwania banku.

Przelew na broń dla walczących Ukraińców? Trzeba to sprawdzić

Chęć pomocy walczącej z Rosją ukraińskiej armii i wsparcie jej gotówką na zakup broni może oznaczać kłopoty dla osoby dokonującej takiego przelewu, bo banki sprawdzają jego intencję.