Polacy coraz bardziej rzetelnie płacą rachunki

Polacy coraz bardziej rzetelnie płacą rachunki za telefon, kablówkę i internet – wynika z danych ERIF Biuro Informacji Gospodarczej.

Wakacje kredytowe. Zaoszczędził 20 tys. zł, wydając 10. Historia czytelnika

Od pewnego czasu mówi się o tym, że w obecnych trudnych czasach, warto skorzystać z wakacji kredytowych, nawet jeśli póki co udaje się spinać budżet domowy i bez nich. Warto chociażby po to, aby zmniejszyć swoje zadłużenie.

Kwota wolna od podatku nawet w trzech miejscach

Od 2023 roku będzie można złożyć PIT-2 nawet w trzech miejscach. Dzięki tej zmianie podatnicy, którzy osiągają niższe przychody, będą mieli szansę co miesiąc skorzystać z pełnego odliczenia od podatku kwoty 300 zł.

Tylko połowa Polaków zaoszczędziła pieniądze w 2022. Oni wiodą prym

Tylko ponad połowie Polaków udało się zaoszczędzić w I połowie tego roku. Prym w oszczędzaniu wiodą młodzi. Nie boją się ryzyka w inwestowaniu.

Polscy studenci mają deficyt wiedzy finansowej i pieniędzy na koncie

Rosnące ceny mocno odbijają się w tym roku na studenckich portfelach. Studenci wydają więcej, a oszczędzają mniej: 18 proc. respondentów w wieku 18-24 lata deklaruje, że nie posiada zgromadzonych na koncie żadnych oszczędności.

Wakacje kredytowe rządowe i bankowe. Które mają pierwszeństwo w bankach

Jeśli posiadacz kredytu hipotecznego korzysta z czasowego zawieszenia spłaty rat, które wynika z umowy z bankiem, a chce skorzystać z rządowych wakacji kredytowych, to te ostatnie mają pierwszeństwo.

RPP 11 raz podnosi stopy procentowe. Co to oznacza dla kredytobiorców?

Rada Polityki Pieniężnej po raz ósmy podniosła w tym roku oprocentowanie stóp procentowych. Stopa referencyjna wynosi obecnie 6,75 proc., to o 6,25 pkt proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku.

Pogarsza się kondycja finansowa Polaków. Problem z regulowaniem płatności

W domowych budżetach Polaków coraz mniej pieniędzy. Gospodarstwa domowe przewidują pogorszenie obsługi swoich zobowiązań.

Na kredyty hipoteczne nie ma chętnych. Załamanie rynku

W sierpniu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało nieco ponad 12 tys. chętnych wobec prawie 43 tys. rok wcześniej; to spadek o ponad 70 proc.

Ceny energii szaleją. 10 sposobów na przetrwanie zimy i uniknięcie plajty

Ceny energii na giełdach osiągają astronomiczne poziomy. Wszystko wskazuje na to, że zima będzie bardzo trudna. Warto się do niej odpowiednio przygotować.

Finanse emerytów w tarapatach. Jak poradzić sobie z długami

Osoby starsze dotkliwie odczuły skutki kryzysu. Podpowiadamy, jak pomóc seniorom w kłopotach finansowych.

Spłacający kredyt hipoteczny częściej oszczędzają

Osoby mające kredyt częściej oszczędzają Osoby mające kredyt hipoteczny oszczędzają regularnie blisko dwa razy częściej niż osoby, które takiego kredytu nie mają.

Skarga pauliańska. Bat na dłużników, przepisanie majątku nie pomoże

Przepisanie majątku na bliską osobę nie uchroni go przed komornikiem. Skarga pauliańska to specjalne narzędzie prawne, przysługujące wierzycielom, które sprawia, że takie wyzbycie się majątku jest w rozumieniu prawa nieskuteczne.

Mimo inflacji Polacy nie chcą oszczędzać na edukacji dzieci. Niektórzy muszą

Choć inflacja podbija ceny wyprawek szkolnych, książek, zeszytów, przyborów, to rodzice nie chcą oszczędzać na edukacji dzieci. Niektórzy będą jednak do tego zmuszeni.

Młodym długi nie przeszkadzają, chyba że...

70 proc. Polaków wie, że wpis do Krajowego Rejestru Długów może uniemożliwić zaciągnięcie kredytu, a 56 proc. uważa, że może utrudnić zakupy na raty.

Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu. Banki nie mają nic przeciwko?

Zawieszenie rat kredytu hipotecznego nie blokuje klientom drogi do nadpłaty zobowiązań nawet w czasie ustawowych wakacji.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem

Koszty kredytu i utrzymania mieszkania mogą przekroczyć możliwości jego właściciela. Jednym z wyjść jest sprzedaż nieruchomości.

Kredyt studencki w 2022 drożej, ale nadal atrakcyjnie

Mimo podwyższenia oprocentowania kredyt studencki, to wciąż najtańszy rodzaj długoterminowej pożyczki.