Polacy przymykają oko na szwindle. Głównie te uderzające w budżet państwa

W kwestiach finansowych akceptujemy naginanie standardów etycznych. Blisko połowa Polaków akceptuje nadużycia w sferze finansów.

Bliscy niełatwo dowiedzą się o kredytach zmarłego zanim dostaną go w spadku

Po śmierci członka rodziny jego bliscy przed postanowieniem sądu o nabyciu spadku lub zarejestrowanym akcie poświadczenia dziedziczenia nie otrzymają informacji o kredytach zaciągniętych przez zmarłego. Takie informacje są bowiem objęte tajemnicą bankową.

Pandemia wymusiła większą ostrożność finansową Polaków

Po pandemii ponad połowa z nas ostrożniej podchodzi do swoich finansów osobistych.

Polacy praktycznie nie mają oszczędności. Ciekawe wyniki badania

Ponad jedna czwarta z nas nie posiada oszczędności, a jedna trzecia w ogóle nie odkłada pieniędzy. Blisko połowa tych, którzy oszczędzają, trzyma swoje zasoby w gotówce.

Inflacja pogorszyła sytuację Polaków. Co dziesiąte gospodarstwo w długach

Inflacja oraz wielokrotne i drastyczne podniesienie stóp procentowych znacznie pogorszyło sytuację finansową Polaków. Prognozy na najbliższe pół roku także nie napawają optymizmem.

Najczęstsze wymówki i błędy Polaków w oszczędzaniu

Wspólnie z ekspertami przeglądamy najczęstsze błędy, przez które nie oszczędzamy. Sprawdzamy jak z nimi walczyć.

Wniosek o wakacje kredytowe. Kiedy najlepiej złożyć

Już w przyszłym tygodniu klienci z kredytami hipotecznymi będą mogli składać wnioski o tzw. wakacje kredytowe, a dzięki temu mogą nie zapłacić w tym roku czterech rat.

Wakacje kredytowe rządowe a bankowe. Różnice w odpoczynku od rat

· Jakie są różnice między rządowymi a bankowymi wakacjami kredytowymi · Czego konkretnie spłatę można zawiesić · Jak długie są wakacje kredytowe · Ile naprawdę kosztują wakacje kredytowe · Kto najwięcej zyska - o tym piszemy w tym tekście

Wakacje kredytowe z rządowym wsparciem 2022. Kto, kiedy i jak może skorzystać

· Od 1 sierpnia 2022 r. ruszają wakacje kredytowe · Posiadacze kredytów hipotecznych mogą odłożyć spłatę czterech rat do końca tego roku. · Jeśli miesięczna rata wynosi 3 tys. zł, do banku oddadzą o 12 tys. zł mniej. · Będzie można przesunąć płatność ośmiu rat kredytowych łącznie. · Jak to zrobić, kiedy i ile wyniosą raty kredytu piszemy w tym tekście

Jest za drogo. Polacy rezygnują z wyjazdów urlopowych

Pod wpływem rosnących cen Polacy zmieniają wakacyjne plany. Ich modyfikacji dokonało 57 proc., a aż jedna piąta nie planuje w tym roku wyjazdu urlopowego.

Co trzeci Polak żyje bez oszczędności. Mniej niż połowa się ubezpiecza

Choć zdrowie, zaraz obok rodziny znalazło się wśród najważniejszych wartości w życiu Polaków, nie każdy jest przygotowany na jego nagłą utratę.

Poręczenie kredytu jest ryzykowne. Na co uważać

Wspólnie z ekspertami sprawdzamy co powinniśmy sprawdzić przed podjęciem decyzji o poręczeniu i jakie obowiązki i prawa mamy jako poręczyciel.

Wysokie koszty życia niszczą zdrowie psychiczne

Rosnące wraz z inflacją koszty życia mogą nasilić kryzys zdrowia psychicznego, które już wcześniej było pod presją w obliczu pandemii.

Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie żałować

Gdzie i kiedy wymienić złotówki na inną walutę, żeby nie przepłacić? Sprawdzamy wspólnie z ekspertami sposoby na walutę przed wakacjami.

10 sposobów na ekologiczne oszczędzanie pieniędzy

Życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym może dać także pozytywne efekty finansowe. Sprawdzamy, jak zaoszczędzić pieniądze i równocześnie ograniczyć negatywny wpływ na klimat.

Kredyty nie do udźwignięcia. Kto najbardziej ucierpi w 2022?

Dla konsumentów, firm i budżetu państwa rośnie ryzyko problemów z obsługą zadłużenia.

Pomoc kredytobiorcom przegłosowana w Sejmie

W czwartek przegłosowano w Sejmie ustawę o pomocy kredytobiorcom proponowaną przez rząd. Za przyjęciem ustawy głosowało 445 posłów, przeciw było siedmiu a tylko jeden wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Długi małżeńskie. Kiedy komornik przyjdzie po nieruchomość

Małżeńskie długi mogą doprowadzić nawet do zajęcia wspólnej nieruchomości i eksmisji. Ale do tego droga długa.