Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 10:39 Publikacja: 02.04.2025 04:59
Rekompensaty przysługują osobom, które w latach 80. wniosły przedpłaty na zakup samochodów marki Fiat 126p lub FSO 1500 i auta nie odebrały
Foto: nac
Tylko kilkaset osób ma nadal książeczki samochodowe z czasów PRL-u, za które właściciel bądź jego spadkobiercy mogą dostać rekompensatę finansową. Ale nadal w rękach Polaków jest niemal milion książeczek mieszkaniowych z tamtego okresu – poinformował nas bank PKO BP. Jednak na razie tylko nieco ponad 44 tys. z nich zostało dotąd zarejestrowanych w banku.
Po rekompensaty za książeczki mieszkaniowe Polacy się chętniej zgłaszają, gorzej – przy tych samochodowych. – Ostatnia wypłata rekompensaty na książeczkę samochodową miała miejsce w 2022 roku – przekazał nam Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP. I dodał, że likwidacja rachunku przedpłaty samochodowej może nastąpić na wniosek właściciela lub jego spadkobierców.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Niespłacone zobowiązania „milionowych” dłużników to 790 mln zł. Są efektem złych decyzji finansowych, biznesowyc...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
W lutym płace były wyższe od średniej krajowej w co trzeciej branży. Średnie lub wyższe płace można było uzyskać...
Wielu małżonków prowadzi wspólne konto bankowe. Czy umowa rachunku wygasa wraz ze śmiercią jednego z nich?
Santander Consumer Bank zdobył pierwsze miejsce w rankingu pożyczek bankowych dla klientów banku, uzyskując 10,7...
Pieniądze są złe czy dobre? W Polsce to silne tabu. A jednak oszczędzanie to początek, a nie koniec finansów oso...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas