System emerytalny przypomina dziś kipiący tygiel. Jego pierwszy, państwowy filar jest skostniały i coraz bardziej – ze względu na zmiany demograficzne – skazany na klęskę. Dlatego w II, a zwłaszcza w III filarze zaczęło buzować.

O zmianach, które w nim zachodzą będą dyskutować Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Grzegorz Zalewski, ekspert DM BOŚ, Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI, Marcin Żółtek, prezes PTE PZU, Jacek Treumann, członek zarządu Esaliens TFI, i Adam Woźny, zarządzający w Union Investment TFI.

Uczestnicy debaty będą reprezentować wszystkie grupy interesu II i III filaru emerytalnego. PFR jest najważniejszą instytucją koordynującą system pracowniczych planów kapitałowych (PPK). TFI – Esaliens, NN Investment Partners i Union Investment – są bardzo aktywne na polu IKE i IKZE, zamierzają walczyć o udziały w nowych PPK. Marcin Żółtek reprezentuje grupę PZU – gracza numer jeden w PPE i jest prezesem PTE, czyli instytucji, którą czekają głębokie zmiany. Grzegorz Zalewski, oszczędzający na IKE inwestor, jest głosem samodzielnie odkładających na emeryturę.