Jerzy Buzek głośno krytykuje rządowe plany, które zakładają między innymi przesunięcie części obligacyjnej OFE do ZUS-u. Do swoich racji przekonać prezydenta Bronisława Komorowskiego, który może zawetować ustawę.

Kancelaria Prezydenta zapewnia jednak, że Bronisław Komorowski nie angażuje się w spór wokół reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Szefowa biura prasowego prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek podkreśliła, że nadrzędnym celem i najważniejszym argumentem dla Bronisława Komorowskiego, jest przyszła stabilna sytuacja emerytów.

- Podejmując decyzję, pan prezydent nie będzie brał pod uwagę tylko i wyłącznie argumentów, które wynikałyby z przywiązania architektów obecnie obowiązującego systemu emerytalnego do własnego dzieła, ani też z drugiej strony argumentów, które wynikałyby z bierzących , doraźnych potrzeb budżetowych - oświadczyła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Do spotkania dojdzie z inicjatywy Jerzego Buzka. Rząd zakończył prace nad projektem reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dziś wieczorem ma on zostać przekazany do konsultacji społecznych.