Zyski z pożyczki dla ministra finansów

123rf.com

Nowe emisje na takich samych warunkach jak w poprzednich miesiącach

Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych od dość dawna nie zmienia się, ponieważ stopy procentowe pozostają na tym samym poziomie. Być może Rada Polityki Pieniężnej skoryguje je w 2019 r. Na razie nie można zatem liczyć na podwyżkę stawek.

Od początku kwietnia w PKO BP sprzedawane będą nowe emisje. Odsetki od papierów trzymiesięcznych wynoszą 1,5 proc. w skali roku. W przypadku obligacji dwuletnich jest to 2,1 proc. Po roku odsetki zostaną dopisane do kapitału.

Stawka dla trzylatek jest zmienna. W pierwszym półrocznym okresie wynosi 2,2 proc. w stosunku rocznym. W kolejnych okresach będzie wyliczana na podstawie WIBOR 6M (oprocentowanie na rynku międzybankowym). Odsetki są wypłacane co pół roku.

Czterolatki mają stawkę ustaloną na rok. Teraz wynosi 2,4 proc. w skali roku. W kolejnych okresach oprocentowanie zostanie wyznaczone na podstawie wskaźnika inflacji i marży w wysokości 1,25 proc. (tyle zarobimy powyżej inflacji). Odsetki są wypłacane co roku.Dziesięciolatki zapewniają obecnie 2,7 proc. w pierwszym rocznym okresie. W kolejnych latach oprocentowanie będzie ustalane na podstawie wskaźnika inflacji, do którego zostanie dodana marża – 1,5 proc. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

Wyłącznie dla beneficjentów programu 500+ przeznaczone są sześcioletnie i 12-letnie obligacje rodzinne. ©?

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie zdeponować oszczędności na pół roku

Najwyższe stawki są przewidziane dla klientów powierzających bankowi nowe środki i zakładających konto osobiste. ...

Szkocka w barku oraz w portfelu

Na whisky kupionej w sklepie nie zarobimy, ale na kolekcjonerskiej – całkiem nieźle. W ...

Średnie oprocentowanie lokat na 10 tys. zł. Grudzień 2017 r.

Rejestr średniego oprocentowania lokat terminowych zakładanych na najpopularniejsze okresy: 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 ...