Dzięki pracy we wspólnych przestrzeniach biznesowych można nawiązać wiele – czasem niespodziewanych – kontaktów biznesowych, które zaowocują w przyszłości, a nie trzeba przy tym utrzymywać własnych biur, sprzątać ich i troszczyć się o bieżące opłaty.
Możliwość korzystania z biurka z wygodnym fotelem lub biura na godziny we wspólnej przestrzeni prestiżowego centrum biznesowego, wirtualny adres korespondencyjny i rejestracyjny firmy oraz nowe kontakty biznesowe – to tylko niektóre korzyści, które daje praca w biurach coworkingowych. W niektórych można liczyć również na pomoc księgową i prawną, a w trakcie pracy skorzystać ze strefy relaksu.
Wirtualnie, ale nie tylko
Wybór sposobu pracy przedsiębiorcy zależy od jego potrzeb i możliwości finansowych. Początkujące firmy, które dopiero zaczynają działalność, często zaczynają od nawiązania współpracy z wirtualnym biurem. Można w nim spółkę zarejestrować i skorzystać z adresu korespondencyjnego, ale nie tylko. Można też liczyć na obsługę telefonu z przyznanym firmie numerem lub przekierowywanie rozmów na wskazany numer komórkowy, obsługę poczty i przekazywanie jej e-mailem, drukowanie i wysyłanie korespondencji, skanowanie korespondencji i dokumentów oraz przesyłanie ich pod dowolny adres kurierem.
Wiele biur oferuje też przechowywanie dokumentów niezbędnych do kontroli, a wtedy przedsiębiorca może mieć pewność, że są one odpowiednio zarchiwizowane i zabezpieczone przed kradzieżą. Można również liczyć na pomoc w utworzeniu strony internetowej, która dzisiaj jest podstawą prowadzenia każdej firmy i budowania jej wizerunku.