Rusza wsparcie dla firm po pandemii

PARP ogłosiła zasady długo wyczekiwanego programu pomocy dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki i kultury.

Oferta dla wizjonerów biznesu. „Nie można przegapić”

Zmień pomysł w innowacyjny biznes! Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” – ogłosiła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowe gwarancje BGK na ponad 3 mld zł finansowania

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Współpraca umożliwi wprowadzenie do oferty banku gwarancji z programu InvestEU.

Wielkie pieniądze na gwarancje kredytowe dla przedsiębiorstw

W BGK utworzone zostały właśnie dwa fundusze gwarancyjne z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Bank zabezpieczy z nich spłatę kredytów firm.

Finansowy klucz do rozwoju biznesu. Nowe nabory do programów PARP

Jeśli marzysz o urzeczywistnieniu swojego pomysłu biznesowego, pierwsza połowa tego roku może być dla ciebie przełomowa – przekonuje PARP. I zapowiada rychłe uruchomienie nowych naborów w ramach Funduszy Europejskich.

Prawie 800 mln zł na zrównoważony rozwój Podkarpacia

Pożyczki na korzystnych warunkach to kolejna propozycja w programie Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. Skorzystają m.in. firmy z sektora MŚP

Wielkie pieniądze dla średnich miast

139 miast w Polsce powalczy o 1,42 mld zł z Funduszy Szwajcarskich na swoje projekty. Duża część tych pieniędzy trafi do polskich firm.

Miliardy z KPO pod presją czasu. Na inwestowanie coraz mniej czasu

Dwuletnie opóźnienie w dostępie do unijnych pieniędzy z KPO sprawia, że na ich zainwestowanie mamy tylko 30 miesięcy. Zagrożone jest nawet 200 mld zł – wylicza firma Crido.

Granty na cyfryzację firm w przygotowaniu

Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowuje się do uruchomienia nowego projektu grantowego o nazwie „Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP”.

Znaleziona karta płatnicza powinna wrócić do banku lub być zniszczona

Najważniejsze, aby nikt postronny nie poznał danych zawartych na zagubionej karcie. Chodzi nie tylko o imię i nazwisko jej użytkownika. Również numer karty oraz kod CVV na odwrocie powinny być niemożliwe do odczytania.

Jak kredyty konsolidacyjne wpływają na proces konsolidacji zobowiązań finansowych?

Na czym polega idea kredytu konsolidacyjnego i czym w zasadzie jest konsolidacja zobowiązań finansowych? Co możesz zyskać dzięki takiemu zobowiązaniu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Klienci lepiej chronieni przed kradzieżą bankowych danych

Parlament Europejski chce ustrzec klientów banków przed bezosobowymi wyłudzeniami. Za podejrzane telefony, maile czy SMS-y, najpierw zapłaci bank.

Gwarancje kredytowe z plusem

BGK ma w ofercie gwarancje i dopłaty dla firm, dzięki którym mogą one lepiej zarządzać swoim majątkiem i taniej zdobyć środki na działalność.

Pożyczki dla zielonych inwestycji i przedsiębiorstw

Cały czas rośnie wsparcie dla firm, które decydują się na inwestycje prośrodowiskowe, będące krokiem w ich transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju.

"Niesamowite, niewyobrażalne". Ta branża zeszły rok zakończyła rekordami

Niesamowite, niewyobrażalne – tak wyniki branży leasingowej w zeszłym roku ocenia Związek Polskiego Leasingu. Branża poprawiła wynik z 2022 r. o ponad 16 proc., a motorem wzrostów był leasing pojazdów lekkich. Obecny rok ma być jeszcze lepszy.

Są miliony z Unii na nowe drogi w pięciu województwach. Gdzie powstaną?

Województwa podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i mazowieckie dostaną prawie 2,4 mld zł na rozwój dróg wojewódzkich z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

Pożyczki inwestycyjne i obrotowe dla firm

Agencja Rozwoju Przemysłu ma dla przedsiębiorców ofertę preferencyjnych pożyczek na inwestycje oraz na uzupełnienie kapitału obrotowego.

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki

Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o pożyczki w wysokości do 1 mln zł na inwestycje w branżę turystyczną w Polsce Wschodniej.