Ogromne pieniądze dla start-upów

Rozwój start-upów jest nieodłączną częścią budowania gospodarki opartej na innowacjach – przekonuje PARP. Bez wsparcia z zewnątrz byłby on jednak często niemożliwy. Z pomocą przychodzą programy rządowe i pieniądze unijne.

300 mln euro na ekologiczne przemiany firm

Jesteś dużym przedsiębiorcą, chcesz zmienić swój biznes i sprawić, by był on bardziej ekologiczny? Tego typu inwestycje można zrealizować dzięki pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy.

PARP: Niespodziewany nabór dla HoReCa

PARP ogłosiła właśnie drugi nabór wniosków o wsparcie w konkursie dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki, a także rekreacji i kultury.

Finansowanie leasingu z gwarancją BGK

Firmy mogą korzystać z rządowej pomocy w dostępie do finansowania leasingowego. Wsparcie udzielane jest za pośrednictwem BGK.

Oto TOP 3 naborów w czerwcu

Zakończony właśnie nabór wniosków dla firm z branży HoReCa nie wyczerpuje oferty programów pomocowych.

Nowe pożyczki zabezpieczone gwarancją InvestEU

Rusza nowa oferta pożyczek. ARP mówi w tym kontekście o nowym rozdziale finansowania potrzeb inwestycyjnych, obrotowych i transformacji energetycznej polskich MŚP.

Mocny dopalacz dla inwestycji w GOZ

Nawet na 3,5 mln zł wsparcia mogą liczyć firmy, które chcą się rozwijać w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego.

HoReCa dostała więcej czasu na starania o wsparcie

PARP właśnie wydłużyła czas na składanie wniosków w naborze wsparcia pieniędzmi z KPO firm z branż najmocniej poturbowanych w czasie pandemii.

Duże pieniądze na strategie wzornicze

Ruszył nabór w konkursie „Wzornictwo w MŚP”, w którym firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie na opracowanie i wdrożenie strategii wzorniczej. Czasu jest mało.

Łatwiej o pomoc ARP dla mikro, małych i średnich firm

Agencja Rozwoju Przemysłu będzie współpracować z Krajową Izbą Gospodarczą i Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach nad poprawą dostępności finansowania dla firm z sektora MŚP.

Wakacje kredytowe 2024: radzimy, jak korzystać i unikać pułapek

Już 15 maja wchodzi w życie ustawa, dająca prawo do zawieszenia czterech rat kredytu hipotecznego. Ale nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Kto może i na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku?

Program „Usługi rozwojowe 4.0” czeka na chętnych

Wsparcie przeznaczone jest dla podmiotów, które chcą stworzyć i wprowadzić do swojej oferty nowe formy usług rozwojowych i sięgnąć po nowe technologie.

Pomoc dla firm w nawiązaniu współpracy międzynarodowej

Umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstw to istotny czynnik wpływający na rozwój biznesu. Od 16 lat polskim firmom ułatwia to Enterprise Europe Network.

Ruszył wyścig po pieniądze dla HoReCa

W poniedziałek rozpoczął się nabór wniosków o wsparcie w konkursie dla firm z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki, a także m.in. kultury i rekreacji.

Wyścig po wsparcie dla HoReCa

Za niespełna dwa tygodnie rusza nabór wniosków o wsparcie w wyczekiwanym konkursie dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki i kultury. Eksperci radzą, by się spieszyć, bo pieniędzy nie starczy dla wszystkich.

Wystartował nabór na „Granty na eurogranty”

18 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków do organizowanego przez PARP programu, wspierającego rozwój i umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw.

Bogaty przewodnik po naborach PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała przewodnik po licznych programach wsparcia, które ma w swojej ofercie dla firm. Do wzięcia są duże pieniądze.

Koszty poważną przeszkodą we wdrażaniu ESG

Co druga firma z sektora MŚP postrzega regulacje ESG przez pryzmat dodatkowych kosztów dla biznesu – wynika z badania przeprowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.