Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy

Zwrot pieniędzy z PPK przed 60. rokiem życia wiąże się potrąceniami. Można go dokonać w każdym momencie, bez podawania przyczyny. Policzyliśmy na jaką kwotę można liczyć po dwóch latach odkładania.

Praca zdalna w kodeksie pracy. Co warto wiedzieć

Restrykcje związane z pandemią skończyły się, jednak wiele osób nadal pracuje w formule pracy zdalnej. Dla pracowników to oszczędność na paliwie i czasie potrzebnym na dojazd do firmy. Inni lubią swobodę pracy z domu.

Ostatni dzwonek na zmianę formy opodatkowania

Tylko do 20 lutego jaką formą opodatkowania rozliczać 2023 rok mogą zdecydować podatnicy którzy w 2023 roku osiągnęli pierwszy przychód w styczniu.

Składka zdrowotna 2023. Ryczałt, skala podatkowa, podatek liniowy

Znamy wysokość składki zdrowotnej w 2023 roku. Wysokość składki zdrowotnej uzależniona jest od stosowanej przez podatnika formy opodatkowania. Wpływ na jej kwotę ma również minimalne wynagrodzenie oraz przeciętna płaca z IV kwartału roku poprzedniego.

Trendy 2023. Więcej cyberatakówz Rosji i rosnąca przestępczość w chmurze

Wzrost liczby grup hakerskich działających na terytorium Rosji, większy nacisk kładziony na wydajność oprogramowania, ataki projektowane pod infrastrukturę chmurową – to główne trendy w cyberbepieczeństwie na ten rok.

Dofinansowania dla firm. Z czego warto skorzystać

Poszukujesz środków na rozpoczęcie działalności? A może jesteś przedsiębiorcą z długim stażem i potrzebujesz dodatkowych dotacji na rozwój firmy? Wspólnie z ekspertem sprawdzamy możliwości.

Zamknięcie roku w firmie. O czym pamiętać

Przypominamy o czym przedsiębiorca powinien pamiętać przy okazji zamknięcia roku podatkowego.

Najem prywatny ostatni raz z możliwością rozliczenia kosztów

Rok 2022 jest ostatnim, w którym przychody z prywatnego najmu lokalu można rozliczyć na zasadach ogólnych. Od 2023 r. będzie to możliwe tylko na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego

Koszty na koniec roku czyli jak obniżyć podatek dochodowy

W grudniu wielu przedsiębiorców zastanawia się jak jeszcze mogliby obniżyć należne za ten rok podatki. Jednym z rozwiązań są zakupy sprzętów na cele działalności gospodarczej.

Składka zdrowotna na ryczałcie. Sposób na uniknięcie dopłaty

W tym roku pierwszy raz rozliczano składkę zdrowotną według nowych zasad wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu. Wspólnie z ekspertami podpowiadamy jak uniknąć konieczności dopłaty do jej wysokości w zeznaniu rocznym.

Rośnie liczba niewypłacalności w biznesie. Straty idą w miliony

W trzecim kwartale liczba niewypłacalności w biznesie wzrosła o ponad 1/4 w stosunku do poprzedniego kwartału. 73 przedsiębiorstwa ogłosiły upadłość, a 677 rozpoczęło proces restrukturyzacji.

Zamrożenie cen prądu dla firm już od grudnia. Ostatnie dni na złożenie oświadczenia

Mikro, małe oraz średnie firmy będą mogły skorzystać z zamrożenia cen za energię elektryczną od grudnia aż do końca 2023 r. Jeśli chcą skorzystać z niższych stawek jeszcze w tym roku, muszą złożyć stosowne oświadczenie do 30 listopada.

Wreszcie wzrosły diety za służbowe delegacje. Firmy czekały 10 lat

Po dekadzie stagnacji wzrosną urzędowe stawki diet krajowych i zagranicznych przy podróżach służbowych.

Brak pomysłu na biznes? Są gotowe rozwiązania

Dla tych, którzy nie mają pomysłu na własny biznes i obawiają się, że mogą nie sprostać wymaganiom rynku, jednym z najlepszych rozwiązań jest rozważenie opcji franczyzy. To model oferujący wykorzystanie sprawdzonej idei, która budzi zaufanie konsumentów.

Z końcem roku przedsiębiorcom mogą przepaść miliardy złotych z faktur

31 grudnia 2022 r. przedawnią się faktury z 2020 r. Należności można jednak odzyskać, jeśli przedsiębiorcy już teraz zdecydują się na windykację polubowną.

Publiczne spółki nie spłacają długów. Nie płacą, bo nie chcą

Co siódma krajowa spółka notowana na giełdzie nie reguluje na czas swoich zobowiązań. Najczęściej dotyczy to sektora przemysłowego i handlowego.

Revolut ma coś dla mikroprzedsiębiorców. Nowy rodzaj konta

Revolut udostępnił nowe konto dla osób na działalności gospodarczej.

Jak podwyżka płacy minimalnej wpłynie na koszty pracodawców i składki ZUS

Płaca minimalna docelowo wyniesie 3600 zł. Wraz z ekspertami sprawdzamy, jak wpłynie to na koszty pracodawców i składki ZUS.