Zamrożenie cen prądu dla firm już od grudnia. Ostatnie dni na złożenie oświadczenia

Mikro, małe oraz średnie firmy będą mogły skorzystać z zamrożenia cen za energię elektryczną od grudnia aż do końca 2023 r. Jeśli chcą skorzystać z niższych stawek jeszcze w tym roku, muszą złożyć stosowne oświadczenie do 30 listopada.

Wreszcie wzrosły diety za służbowe delegacje. Firmy czekały 10 lat

Po dekadzie stagnacji wzrosną urzędowe stawki diet krajowych i zagranicznych przy podróżach służbowych.

Brak pomysłu na biznes? Są gotowe rozwiązania

Dla tych, którzy nie mają pomysłu na własny biznes i obawiają się, że mogą nie sprostać wymaganiom rynku, jednym z najlepszych rozwiązań jest rozważenie opcji franczyzy. To model oferujący wykorzystanie sprawdzonej idei, która budzi zaufanie konsumentów.

Z końcem roku przedsiębiorcom mogą przepaść miliardy złotych z faktur

31 grudnia 2022 r. przedawnią się faktury z 2020 r. Należności można jednak odzyskać, jeśli przedsiębiorcy już teraz zdecydują się na windykację polubowną.

Publiczne spółki nie spłacają długów. Nie płacą, bo nie chcą

Co siódma krajowa spółka notowana na giełdzie nie reguluje na czas swoich zobowiązań. Najczęściej dotyczy to sektora przemysłowego i handlowego.

Revolut ma coś dla mikroprzedsiębiorców. Nowy rodzaj konta

Revolut udostępnił nowe konto dla osób na działalności gospodarczej.

Jak podwyżka płacy minimalnej wpłynie na koszty pracodawców i składki ZUS

Płaca minimalna docelowo wyniesie 3600 zł. Wraz z ekspertami sprawdzamy, jak wpłynie to na koszty pracodawców i składki ZUS.

Estoński CIT. Od 2023 będzie łatwiej z niego skorzystać

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Dotyczy on m.in. estońskiego CIT. Od 2023 roku podatnikom będzie łatwiej skorzystać z tego rozwiązania, co jest krokiem w dobrym kierunku.

W tych regionach Polski są najuczciwsi przedsiębiorcy

Wschodnia Polska jest liderem uczciwości wśród przedsiębiorców. Sytuacja wygląda najlepiej na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Najgorzej jest z kolei na Śląsku i Mazowszu.

Przybywa firm zmagających się z zatorami płatniczymi. Zwłaszcza w tych branżach

Przybywa firm zmagających się z zatorami płatniczymi. Już blisko 37 proc. przedsiębiorstw przyznaje, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy czekało na spływ płatności od kontrahentów ponad 60 dni po terminie.

Slim VAT 3 a sprzedaż mieszana. Korzystne zmiany dla podatników

Pakiet Slim VAT 3 wprowadza zmiany w systemie proporcji odliczania podatku VAT w sprzedaży mieszanej. Znacząco zwiększona zostanie kwota, która pozwala na odliczenie 100 proc. wysokości podatku naliczonego.

Polskie firmy świadomie ryzykują. Bankruta można rozpoznać z wyprzedzeniem

Długi bankrutujących firm widać już co najmniej 2 lata przed ogłoszeniem ich niewypłacalności. Warto unikać nierzetelnego kontrahenta.

Najkosztowniejsze cyberataki dla firm. Straty idą w miliony

Błąd ludzki to powód największych strat, ponoszonych przez firmy na skutek cyberataku. W 2021 roku organizacje na całym świecie straciły średnio ponad 5 mln dolarów w wyniku ataków.

Firmy nieprzygotowane na wdrożenie e-faktur. Połowa o nich nawet nie słyszała

E-faktury zaczną obowiązywać od początku 2024 roku. Jednak prawie połowa polskich firm nawet nie słyszała o nowym obligatoryjnym systemie.

Firmy przeszły na rozliczenia bezgotówkowe. Ponad miliard transakcji

Zrealizowano już ponad miliard transakcji za pośrednictwem terminali zainstalowanych w ramach Program Polska Bezgotówkowa.

Ruszył sezon urlopowy. Jakie zmiany dla pracowników i pracodawców

Obecnie w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, który 16 maja wprowadzono w miejsce stanu epidemii.

Zmiana formy opodatkowania. Jakie składki ZUS do zapłaty

Nowelizacja Polskiego Ładu stwarza podatnikom, którzy rozliczają się liniowo lub ryczałtem, możliwość zmiany formy opodatkowania za rok 2022.

Zmora polskiego biznesu. Niewielu klientów płaci na czas

23 proc. firm w Polsce nie ma problemu z klientami płacącymi po terminie. Tylko co piąty klient płaci na czas