Gdzie najchętniej Polacy idą po kredyt

Największy bank w Polsce, PKO BP, skusił największą liczbę klientów na ofertę kredytów mieszkaniowych. Reszta rynku została daleko w tyle.

Wielkie pieniądze na gwarancje kredytowe dla przedsiębiorstw

W BGK utworzone zostały właśnie dwa fundusze gwarancyjne z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Bank zabezpieczy z nich spłatę kredytów firm.

Jak kredyty konsolidacyjne wpływają na proces konsolidacji zobowiązań finansowych?

Na czym polega idea kredytu konsolidacyjnego i czym w zasadzie jest konsolidacja zobowiązań finansowych? Co możesz zyskać dzięki takiemu zobowiązaniu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

Pożyczki inwestycyjne i obrotowe dla firm

Agencja Rozwoju Przemysłu ma dla przedsiębiorców ofertę preferencyjnych pożyczek na inwestycje oraz na uzupełnienie kapitału obrotowego.

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki

Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o pożyczki w wysokości do 1 mln zł na inwestycje w branżę turystyczną w Polsce Wschodniej.

Pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej

Osoby, które kończą studia, a także bezrobotni, którzy chcą założyć własne firmy, mogą skorzystać z pożyczek na ten cel z programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”.

Jakie będą nowe wakacje kredytowe

Formuła zaproponowana przez Polskę 2050 pozwoliłaby objąć wakacjami kredytowymi posiadaczy około 250 tys. hipotek. To cztery razy mniej niż w wariancie forsowanym przez dotychczasowy rząd.

Kredyt frankowy dla firmy też można unieważnić

Przedsiębiorcy nie powinni zwlekać z decyzją o wniesieniu sprawy ze względu na krótsze niż u konsumentów terminy przedawnienia roszczeń. Problematyczne może być jednak zarejestrowanie działalności pod adresem domowym lub przeznaczenie części kredytu na cele firmowe.

Kredyt kupiecki. Duże ułatwienie, ale konieczne zaufanie

Dostawca sprzedaje więcej i za wyższą cenę, a kupujący może zapłacić za towar bądź wykonaną usługę po terminie dostawy.

Regulowanie ubezpieczeń spłaty kredytów

Polska Izba Ubezpieczeń wraz ze Związkiem Banków Polskich, w porozumieniu z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego opracowują dobre praktyki w zakresie ubezpieczeń spłaty kredytu i pożyczki (CPI).

Kredyty frankowe. Piłka po stronie Sądu Najwyższego

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał ważne orzeczenie dla posiadających kredyty we franku Szwajcarskim.

RRSO – co to znaczy dokładnie?

RRSO to skrót terminu „rzeczywista roczna stopa oprocentowania”. W najprostszym ujęciu pojęcie to oznacza rzeczywisty koszt całego kredytu, który ponosi kredytobiorca.

Szybsza ulga na złe długi, niższe podatki dla małych

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło kolejny pakiet uproszczeń dla małych i średnich firm. Dzięki nim przedsiębiorcy mają zaoszczędzić 3,8 mld zł w ciągu 10 lat.