Aktualizacja: 03.12.2024 18:11 Publikacja: 05.08.2017 17:58
Foto: 123RF
Na przestrzeni lat znacząco zmieniło się postrzeganie nie tylko całej branży zajmującej się odzyskiwaniem długów, ale także i osób, które w niej pracują. Co ważne, są to zmiany na lepsze.
Takie wnioski płyną badania „Wizerunek windykatora”, przeprowadzonego przez MillwardBrown na zlecenie Kaczmarski Inkasso z okazji 25-lecia działalności firmy. To, co może cieszyć najbardziej to fakt, że branża stała się jednym z elementów systemu gospodarczego. Z badania wynika bowiem, że aż 71 proc. ankietowanych przejawia zrozumienie dla wierzyciela, który domaga się zwrotu należnych mu pieniędzy korzystając z usług firmy windykacyjnej. Na tym jednak nie kończą się dobre informacje. Okazuje się bowiem, że wyrozumiałość badanych wzrasta w momencie, kiedy mieli oni już kontakt z firmą windykacyjną jako dłużnicy – 74 proc. z nich po kontakcie z negocjatorem nie widzi negatywnych aspektów tego, że ich wierzyciele przekazali sprawę do windykacji. I chociaż wydawać by się mogło, że tego typu sytuacje mogłaby popsuć relację między kontrahentami, to, jak pokazują badania, w rzeczywistości wcale tak nie musi być. Prawie czterech na dziesięciu dłużników nadal chętnie korzystałoby z usług lub produktów firmy wierzyciela, która zdecydowała się na outsourcing windykacji.
Największy bank w Polsce, PKO BP, skusił największą liczbę klientów na ofertę kredytów mieszkaniowych. Reszta rynku została daleko w tyle.
W BGK utworzone zostały właśnie dwa fundusze gwarancyjne z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Bank zabezpieczy z nich spłatę kredytów firm.
Na czym polega idea kredytu konsolidacyjnego i czym w zasadzie jest konsolidacja zobowiązań finansowych? Co możesz zyskać dzięki takiemu zobowiązaniu? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.
Agencja Rozwoju Przemysłu ma dla przedsiębiorców ofertę preferencyjnych pożyczek na inwestycje oraz na uzupełnienie kapitału obrotowego.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o pożyczki w wysokości do 1 mln zł na inwestycje w branżę turystyczną w Polsce Wschodniej.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Sąd rozpatrujący w postępowaniu upominawczym pozew banku przeciwko kredytobiorcy ma obowiązek badania ważności i skutku wiążącego umowy łączącej strony - orzekł Sąd Najwyższy.
Przybywa miast, w których ceny mieszkań spadają, ale nadal dominują wzrosty – wynika z raportu portali Rankomat.pl i Rentier.io.
Odkładanie zakupu mieszkania czy budowy domu może nie być dobrą strategią. Ta sama kwota wystarczy na coraz mniej metrów nieruchomości. Koszty rosną.
Padł nowy rekord średniej wartości udzielonej pożyczki. Kredyty zaciągają dobrze zarabiający, na droższe mieszkania.
Banki w Rosji już przygotowują się na grudniową podwyżkę bazowej stopy procentowej do 23 proc. Ale to nie koniec. W lutym stopa ta ma sięgnąć 25 procent. Oznaczać to będzie powrót do poziomu z 2000 roku, kiedy Władimir Putin przejął władzę.
Uregulowanie solidarnego zobowiązania wobec banku przez jednego kredytobiorcę nie jest darowizną na rzecz drugiego. Fiskusowi nic do tego.
W gospodarce cięższe czasy jeszcze potrwają. Mimo to Polacy biorą kredyty.
Liczba pozwów dotycząca kredytów złotowych, hipotecznych i gotówkowych może nie jest jeszcze zawrotnie duża, ale w tym roku podwoiła się. Na razie banki nie boją się powtórki z sagi frankowej, jednak pewności co do przyszłości mieć nie mogą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas