10 najlepszych lokat na 1 miesiąc

Od października nie ma zmian w zestawieniu najlepiej oprocentowanych depozytów na kwotę 5 tys. zł zakładanych na okres jednego miesiąca.

Publikacja: 10.01.2018 12:57

10 najlepszych lokat na 1 miesiąc

Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Najatrakcyjniejszą ofertę ma eurobank. Gwarantuje 3,5 proc. odsetek na Lokacie LOGujesz – LOKujesz. Depozyt dostępny jest dla posiadaczy konta osobistego korzystających z bankowości na swoich smartfonach. Minimalna wpłata wymagana przez bank, to 200 zł. Maksymalnie na lokacie zdeponować można do 10 tys. zł.

Tylko o 0,5 pkt. proc. mniej zarobić można w Idea Banku na Lokacie Happy (3 proc. w skali roku). Produkt dedykowany jest nowym klientom, którzy ulokują na nim od 500 zł do 10 tys. zł. 

Kolejną pozycję w zestawieniu zajmuje EnveloLokata Mobilna. Oferowana jest przez EnveloBank – cyfrowy odłam Banku Pocztowego. Lokata zakładana mobilnie gwarantuje 1,5 proc. zysku w skali roku. Warunkiem jej założenia jest otworzenie konta osobistego i wpłata min. 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie i liczbie otwartych depozytów.

null

Zakładając lokatę terminową przez bankowość elektroniczną lub mobilną PlusBanku, otrzymać można 1,4 proc. odsetek w skali roku. Klient musi mieć rachunek bankowy w tej instytucji i dokonać wpłaty minimum 1 tys. zł. Nie ma jednak ograniczeń w kwocie maksymalnej. 

1,3 proc. w skali roku dostępne jest w Nest Banku na Nest Lokacie z kontem. W tym przypadku, również bank wymaga minimalnego wkładu w wysokości 1 tys. zł (brak kwoty maksymalnej).

Posiadacze konta w Banku Zachodnim WBK, poprzez bankowość elektroniczną, założyć mogą e-lokatę z 1 proc. zyskiem w skali roku. Wymagana wpłata, to minimum 1 tys. zł, bez górnej granicy.

W oddziale ale i internetowo otworzyć można Lokatę Standardową w Raiffeisen Polbank. Ta, również daje 1 proc. odsetek. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi jednak 3 tys. zł.

0,8 proc. w skali roku oferuje Bank Pekao SA na Lokacie Mobilnej. Wymagana wpłata to minimum 1 tys. zł.

Cztery banki gwarantują 0,7 proc. odsetek w skali roku: Credit Agricole na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej, Deutsche Bank na standardowym depozycie zakładanym przez bankowość elektroniczną db easyNET oraz PKO BP wraz z Inteligo w kanałach zdalnych (IKO).

W ramach standardowej oferty otworzyć można lokatę terminową w Getin Banku – 0,65 proc. odsetek w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

Zestawienie dziesięciu najlepszych lokat jednomiesięcznych zamykają: Bank BGŻ BNP Paribas z lokatą Pl@net oraz Bank Millennium z depozytem Millenet. Obie lokaty dają 0,6 proc. odsetek w skali roku i wymagają dostępu do bankowości elektronicznej banku. Potrzebny jest więc rachunek bankowy w danej instytucji. Na pierwszą lokatę wpłacić należy minimum 1 tys. zł, zaś na drugą 500 zł.

Rynki finansowe
Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Portfel inwestycyjny
UBS odradza kryptowaluty, radzi stawiać na technologie