Najlepiej oprocentowany depozyt miesięczny znajdziemy w ofercie FM Banku. Jest to Smart Lokata na Powitanie z odsetkami 4 proc. w skali roku. Mogą ją założyć tylko nowi klienci (jeden klient, jedna lokata). Otwieranie konta osobistego nie jest wymagane, ale formalności trzeba załatwić online. Minimalna wartość depozytu to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

Oprocentowanie Lokaty LOGujesz-LOKujesz w eurobanku wynosi 3,5 proc. Oferta jest przeznaczona dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej i dostępna tylko w ciągu siedmiu dni od jej aktywacji. Minimalny wkład to 200 zł, maksymalny 10 tys. zł.

BOŚ Bank proponuje depozyt miesięczny ze stawką 3 proc. rocznie. Mogą go założyć tylko posiadacze Konta bez Kantów (jeden klient, jedna lokata). Zdeponować można od 1 tys. do 15 tys. zł. Po  miesiącu lokata odnowi się na ten sam okres na nowych warunkach.

Lokata w IKO PKO BP, z odsetkami 2,25 proc. w skali roku, została przygotowana dla osób mających konto w tym banku. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

Pozostałe banki oferują stawki poniżej 2 proc. Wszystkie depozyty w zestawieniu mają stałe oprocentowanie.