Wdrażanie PPK zostanie zawieszone?

Wszystko wskazuje na to, że rozwijająca się trudna sytuacja związana z koronawirusem może sprawić, że trwające obecnie wprowadzanie pracowniczych planów kapitałowych wydłuży się.

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa uzasadnia wydłużenie terminu wdrażania pracowniczych planów kapitałowych (PPK) na II etapie do dat przewidzianych dla III etapu, tj. z 24 kwietnia br. do 27 października br., a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK – z 11 maja br. do 10 listopada br., uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Borys zwrócił się z wnioskiem z tej sprawie do Ministerstwa Finansów oraz Rozwoju.

– W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego #Covid_19 zwróciłem się jako podmiot wdrażający program PPK z wnioskiem do Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów o wydłużenie terminów wdrożenia PPK na II Etapie dla średnich firm do dat przewidzianych dla III Etapu – napisał Borys na swoim profilu w serwisie Twitter.

Dodał, że wydłużenie terminów ma na celu wsparcie przedsiębiorców w obecnym nadzwyczajnej w otoczeniu gospodarczym w związku z COVID-19 oraz zapewnienie bezpiecznego przeprowadzenia szkoleń i kampanii dla pracowników.

W drugiej turze zapisy do PPK trwają od 1 stycznia i obejmą ok. 20 tys. firm, zatrudniających co najmniej 50 osób. Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa. Reforma związana z tworzeniem PPK ruszyła 1 lipca i objęła na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

  • Pokaż komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane

treść komentarza *

  • imię *

  • adres e-mail *

  • adres strony www

Mogą Ci się również spodobać

Pracodawcy masowo zakładają PPE

Firmy kuszą pracowników dodatkowym zabezpieczeniem emerytalnym i uciekając przed planowaną reformą.

Prezes PFR: Projekt PPK jest korzystny dla ludzi

Wszystkim zależy na wdrożeniu takich zapisów, żeby stworzyć program na lata – mówił Paweł Borys, ...

Waloryzacja emerytur czeka już tylko na podpis prezydenta

W zasadzie pewny jest już wzrost świadczeń dla emerytów o minimum 70 zł.