Trzeci etap wdrażania PPK

Metal worker teaching trainee on machine use

Mimo pandemii program tworzenia pracowniczych planów kapitałowych objął kolejne firmy, które zatrudniają od 20 do 50 pracowników. Zapisy ruszyły z początkiem lipca.

Szacunki wskazują, że może to być nawet 60 tys. firm, które zatrudniają łącznie 1,1 mln osób. Trzeci etap PPK nałoży się na etap drugi. Ten ruszył z początkiem 2020 r. w średnich firmach, które zatrudniają od 50 do 249 osób. Tu mamy 20 tys. firm i 2 mln pracowników.

Drugi etap miał się zakończyć późną wiosną, plan ten pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Firmy zamiast zajmować się PPK, musiały walczyć o przetrwanie. W tej sytuacji termin zakończenia tego etapu przesunięto na jesień. Teraz blisko 80 tys. firm z drugiego i trzeciego etapu ma czas do 27 października na zawarcie z instytucjami finansowymi umów o zarządzanie PPK i do 10 listopada 2020 r. umów na ich prowadzenie.

Z początkiem przyszłego roku ruszyć ma ostatni etap PPK, który obejmie pozostałe firmy i instytucje publiczne.

  • Pokaż komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane

treść komentarza *

  • imię *

  • adres e-mail *

  • adres strony www

Mogą Ci się również spodobać

Emerytura maksymalna? Limitu brak

Polski system emerytalny jest tak skonstruowany, że nie ma  górnego limitu świadczenia emerytalnego.

Globalne doświadczenie pomoże w zarządzaniu PPK

Pocztylion-Arka PTE S.A., inwestując pieniądze zgromadzone w ramach pracowniczych planów kapitałowych, będzie korzystał z ...

Ile pracodawca wpłaci nam na rachunek PPK?

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych nakłada na pracodawcę oraz pracownika obowiązek dokonywania wpłat podstawowych ...