Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, odniósł się do dzisiejszego wystąpienia premiera Donalda Tuska w Sejmie.

- Przez 7 lat wysłuchiwałem wielu obietnic premiera, za długo w nie wierzyłem, a to były tylko puste słowa - podsumował wystąpienie premiera Gowin.Teraz w te obietnice wierzę, bo to kupowanie sobie głosów przed wyborami. Rozdawnictwo pieniędzy, a najbardziej znamienne jest to, że słyszymy słowa premiera parę godzin po tym jak oficjalnie rozpoczęła się kampania samorządowa.

Prezes Polski Razem odniósł się do programu zaproponowanego przez Donalda Tuska. - Ulgi na dzieci są potrzebne, ale czy należało czekać z ich wprowadzeniem do kampanii wyborczej? Czy nie pora na kompleksową politykę rodzinną? – zapytał z mównicy sejmowej Gowin. Polska Razem Jarosława Gowina poprze propozycje rządu, dotyczące wprowadzenie ulg podatkowych dla rodzin. Natomiast, apeluje o nie ignorowanie katastrofalnej sytuacji ludzi młodych. Ich sytuacja, nie ulegnie zmianie bez wyprowadzenia z zapaści systemu polskiej edukacji. Bez gruntownej reformy szkolnictwa młodzi ludzie nadal będą pozbawieni pracy i wybiorą emigrację.

- Tchórzostwo i oszustwo. Rząd okradł emerytów z ich pieniędzy w OFE, a teraz emeryci dostają ochłap z tych pieniędzy. W ostatnim raporcie NIK opublikował, że w 2018 ZUS będzie bankrutem, dzisiejsze obietnice premiera sprawią, że ZUS będzie bankrutem jeszcze szybciej - tak podsumował Gowin propozycje premiera dotyczą zmian w systemie emerytalnym.

- Polska Razem oczekuje debaty na temat stanu polskiego sytemu emerytalnego i gospodarki. W wystąpieniu premiera nie było mowy o przedsiębiorcach i tworzeniu nowych miejsc pracy. Platforma Obywatelska miała być partią wolności gospodarczej, niskich podatków, to co wysłuchaliśmy jest sprzeniewierzeniem się tym założeniom i wywieszeniem białej flagi - spuentował swoje wystąpienie Jarosław Gowin.