ZUS wydłuża godziny pracy urzędów

W związku z końcem okresu wyboru dotyczącego OFE i prawdziwym oblężeniem jaki przezywają przez to placówki ZUS, urzędy będą otwarte dziś dłużej.

Publikacja: 31.07.2014 15:22

ZUS wydłuża godziny pracy urzędów

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

ZUS zdecydował się, na przedłużenie godzin pracy.

- W związku z dużym zainteresowaniem osób ubezpieczonych składaniem oświadczeń OFE 01 i upływającym terminem ich składania, w dniu dzisiejszym wszystkie placówki ZUS (w tym Centrala Zakładu) będą przyjmowały klientów do godziny 18.00.

- W razie konieczności urzędy będą pracować nawet do 20:00 - powiedział "Rz" Radosław Milczarski z centrali ZUS. - Ponadto wydelegujemy osoby do obsługi zusomatów, które będą pomagały klientom także po zamknięciu urzędów - dodał.

Ponadto ZUS informuje, że w związku z wyjątkowo dużą liczbą osób chcących złożyć oświadczenie drogą elektroniczną za pośrednictwem pue.zus.pl mogą wystąpić problemy z logowaniem przy pomocy platformy ePUAP. Funkcjonowanie tej platformy nie jest niestety zależne od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Za powstałe utrudnienia przepraszamy - napisał ZUS w komunikacie.

Wcześniej Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych zaapelowała do ZUS o przedłużenie pracy placówek ZUS tak, aby wszyscy, którzy planowali złożyć dziś oświadczenie o chęci przekazywania części składki emerytalnej do OFE, mogli zostać obsłużeni. -  Jest to prawo osób, które świadomie i aktywnie chcą część swojej emerytury gromadzić w funduszach emerytalnych - napisała IGTE.

Apel IGTE nastąpił po tym, jak w wyniku obciążenia serwerów wystąpiły przed południem problemy z działaniem strony internetowej ZUS. Ponadto awarii uległa część zusomatów stojących w palcówkach państwowego ubezpieczyciela. nadzorowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji platofrma ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej). Platforma, która powinna z założenia służyć do sprawniejszej komunikacji pomiędzy obywatelami a administracją publicznąma i umożliwić logowanie przy pomocy profilu zaufanego do systemu ZUS, aby złożyć deklarację przestała funkcjonować.

ZUS
Materiał Partnera
Zainwestuj w przyszłość – bez podatku
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Materiał Partnera
Tak możesz zadbać o swoją przyszłość
Emerytura
Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy
Emerytura
Autozapis PPK 2023. Rezygnacja to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Emerytura
Emeryci ograniczają wydatki. Mają jednak problemy z długami