Z początkiem przyszłego roku Skarbiec zaoferuje Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Nie czekając jednak na nowe regulacje prawne, towarzystwo zachęca do oszczędzania w ramach istniejących już rozwiązań - na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE) – podała spółka w komunikacie.

Każdy, kto do końca tego roku otworzy w Skarbcu Indywidualne Konto Emerytalne i będzie posiadał na rejestrze co najmniej złotówkę może wziąć udział w loterii „Skarbiec Emerytura z Nagrodami". Wśród inwestorów rozlosowane zostaną nagrody – m.in. samochód Audi A1, tablety iPad, vouchery turystyczne czy prenumeraty magazynu Forbes. Osoby, które już posiadają IKE w Skarbcu także mogą wziąć udział w loterii, wystarczy, że się zarejestrują na stronie internetowej.

TFI Skarbiec prowadzi w tej chwili prawie 11 tys. indywidualnych kont emerytalnych, w których na koniec pierwszego półrocza zgromadzonych było ponad 139 mln zł.

W IKE Skarbiec do wyboru są trzy rodzaje portfeli: modelowy statyczny (połowa środków lokowana jest w fundusz rynku pieniężnego Skarbiec-Kasa a połowa w fundusz agresywny Skarbiec-Akcja), modelowy aktywny (podział środków odbywa się automatycznie i uzależniony jest od okresu, jaki pozostał do przejścia na emeryturę) oraz portfel indywidualny (inwestor sam decyduje o podziale środków). Oszczędności zgromadzone na IKE zwolnione są z podatku od zysków kapitałowych.