Na portalu mojePPK obecnie znajdziemy 15 instytucji dopuszczonych do zarządzania pracowniczymi planami kapitałowymi.

Instytucja finansowa, która chce zarządzać pieniędzmi gromadzonymi w ramach pracowniczych planów kapitałowych, musi uzyskać wpis do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Następnie jej nazwa i skrócona oferta ogłaszane są na prowadzonym przez PFR portalu MojePPK.pl. Wpis do ewidencji uzyskało już piętnaście instytucji zarządzających. Ich nazwy i oferty znalazły się na stronie portalu.

PZU TFI, AXA TFI, Esaliens TFI, Aegon TFI, PKO BP TFI, Millennium TFI, Pocztylion PTE, Allianz TFI, Aviva TFI, NN Investment Partners TFI, Union Investment TFI, Pekao TFI, Santander TFI, Natinale-Nederlanden PTE oraz Investors TFI

W krótkich ofertach, które już zostały opublikowane na stronach portalu, instytucje chwalą się swoim doświadczeniem w zarządzaniu pieniędzmi i prowadzeniu programów emerytalnych. Podają kwoty, które mają w swoich portfelach. Niektóre kuszą też obniżonymi stawkami za swoje zarządzanie PPK.

Rząd ma nadzieję, że do programu pracowniczych planów kapitałowych przystąpi nie mniej niż połowa z 11,5 mln pracowników. Z czasem ich liczba w PPK ma rosnąć, do przeszło 8,5 mln.