Wielka Brytania: Czas apokalipsy - 2027r.

Tykająca brytyjska bomba emerytalna eksploduje w 2027 r.- twierdzi Money Mail. Potężny szok czeka wszystkich Brytyjczyków, gdy generacja urodzona w latach '50 i '60 przestanie pracować

Publikacja: 26.06.2012 16:57

Wielka Brytania: Czas apokalipsy - 2027r.

Foto: ROL

Zostawi po sobie gigantyczny rachunek, za który będą płacić 40- i 50-lakowie (oraz ich dzieci i wnuki). Generacja Baby Boomers, bo o nich mowa, walczy z czasem i oszczędnościami. Niektórzy mają jeszcze 15 lat na zgromadzenie odpowiedniego "złotego spadochronu". Inni będą musieli pracować do 70-tki.

Jak ostrzegają eksperci, bolesne podatki będą musiały zostać podniesione, by utrzymać (przy wydłużonym życiu) starzejącą się populację. Katastrofa pojawi się w 2027r. Za 15 lat, liczba 80-latków wzrośnie z 3 mln do 4,7 mln. Społeczeństwo pracujące zwiększy się, lecz znaczna jego część (ludzie w wieku 30-40 lat) będzie walczyć do końca życia ze studenckimi długami, kosztami wynajmu i utrzymania. Ci, którzy do tej pory nie mają nic odłożone, stają przed nie lada zadaniem.

Statystyczny 50-latek musi oszczędzać 13,5 tys. funtów rocznie przez kolejne 15 lat, by uzyskać emeryturę roczną 15 tys. funtów. Według Avivy, tylko 1 na 5 osób (w wieku 45-54 lat) jest w drodze do komfortowej emerytury.

Minister ds. emerytur, Steve Webb pokłada wszystkie nadzieje w przymusowym uczestnictwie (Auto-Enrollment), które zapewni każdemu pracownikowi mającemu powyżej 22 lat plan emerytalny zdefiniowanej składki oraz jednolitą emeryturę państwową (£140/tydz).

 

Publikacja powstała we współpracy z "Globalnym przeglądem emerytalnym" wydawanym przez serwis www.emerytariusz.pl. Źródło: Thisismoney.co.uk

Materiał Partnera
Zainwestuj w przyszłość – bez podatku
Materiał Partnera
Tak możesz zadbać o swoją przyszłość
Emerytura
Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy
Emerytura
Autozapis PPK 2023. Rezygnacja to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Emerytura
Emeryci ograniczają wydatki. Mają jednak problemy z długami