Pierwsza komunia na kredyt? Ranking pożyczek na niską kwotę

Fotorzepa, Dariusz Gorajski

Organizacja przyjęcia komunijnego jest sporym wydatkiem dla rodziców, którzy często muszą sięgać po dodatkowe źródła finansowania. Aby zorganizować dla swoich pociech ten wyjątkowy dzień, wydadzą w tym roku średnio ponad 3 tys. zł.

Dla rodziców chrzestnych uroczystość ta będzie wiązała się z wydatkiem rzędu 1,2 tys. zł. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Providetna.

Sprawdziliśmy, gdzie warto sięgnąć po dodatkową gotówkę. Który z banków zaoferuje najtańszy kredyt? Załóżmy, że chcemy pożyczyć 1 tys. zł i spłacić go w sześć miesięcy lub 3 tys. zł i spłacić go w rok.

1 tys. zł na pół roku najkorzystniej jest pożyczyć w PKO Banku Polskim. Mini Ratka z ratą w wysokości 169 zł możliwa jest do uzyskania nawet w dniu złożenia wniosku. Jest to oferta dla nowych klientów i osób przenoszących swoje kredyty i pożyczki z innych banków i instytucji pożyczkowych. Mini Ratkę można otrzymać na podstawie wyciągu z konta prowadzonego w PKO BP, na które wpływa wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. W przypadku osób, które takiego konta nie mają możliwe jest uzyskanie pożyczki na podstawie PIT (PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A/11A).

Ratę na poziomie 172 zł miesięcznie wylicza Raiffeisen Polbank. Pierwsza Pożyczka 2,99% dostępna jest dla klientów nieposiadających wcześniej produktu kredytowego w tej instytucji. Bank nie wymaga zaświadczeń o dochodach – wystarczy jedynie dowód osobisty.

Godny uwagi jest również Kredyt Gotówkowy Tu i Teraz od PlusBanku. Ponosząc jedynie koszty prowizji uzyskać można kredyt z miesięczną ratą w wysokości 181 zł. O pożyczkę nowi klienci wnioskować mogą wyłącznie w oddziale banku, stali natomiast mogą złożyć wniosek poprzez system bankowości elektronicznej.

Najtańszy kredyt na kwotę 3 tys. zł ze spłatą w 12 ratach dostępny jest w Raiffeisen Polbank i Pekao SA. Wyliczana przez oba banki rata kredytu wynosi 258 zł. O Pierwszej Pożyczce 2,99% pisaliśmy już powyżej. Jest to dobra alternatywa dla pożyczek pozabankowych – kredyt do kwoty 4 tys. zł, zaciągnąć można na maksymalnie 24 miesiące.

O Pożyczkę Ekspresową posiadacze rachunku Eurokonto w Pekao SA wnioskować mogą wyłącznie na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Potrzebny będzie dowód osobisty. Jeśli natomiast o kredyt wnioskują nowi klienci, oprócz dowodu potrzebne będą dokumenty potwierdzające wysokość dochodu.

Pożyczka gotówkowa od banku Citi Handlowy kosztuje 262 zł miesięcznie. Jako potwierdzenie dochodów bank akceptuje np. skan wyciągu z konta z wpływami pensji. Decyzję o przyznaniu kredytu wydaje w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku.

W PlusBanku rata Kredytu Gotówkowego Tu i Teraz wynosi 271 zł. Korzystnie jest również w eurobanku (Wypożyczka z ratą 275 zł) i PKO BP (Mini Ratka z ratą 276 zł).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejna seria zmian w bankowości internetowej i mobilnej

Alior, BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Pekao wprowadzają nowe oraz odświeżają już działające ...

Wyjazd bez portfela. To możliwe

Do niedawna trudno było sobie wyobrazić wyjście z domu bez portfela z żywą gotówką. ...