Teraz PIT można zapłacić za pomocą BLIK

Od poniedziałku wszyscy podatnicy mogą uregulować podatki w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy, w tym w usłudze Twój e-PIT, za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK - przypomina Ministerstwo Finansów.

Publikacja: 20.02.2023 12:57

Teraz PIT można zapłacić za pomocą BLIK

Foto: Adobe Stock

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła od poniedziałku możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39) osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom.

Czytaj więcej

Wspólne rozliczenie PIT przez małżonków. Ile można zyskać

"Podatnicy mogą już opłacać roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności BLIK" - zaznaczył resort w komunikacie. Dodano, że wdrożenie rozwiązania było możliwe dzięki współpracy MF z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

- Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności. Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji. Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania - podkreśliła wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa, cytowana na stronie MF.

Czytaj więcej

Rozliczenie podatku przez Twój e-PIT. Najczęstsze pytania

Możliwość opłacania zobowiązań podatkowych BLIK-iem wprowadziła znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 1 stycznia 2023 r. Poza tym zostały w niej zawarte zapisy rozszerzające krąg podmiotów uprawnionych do zwrotu opłaty paliwowej oraz zwiększające katalog przypadków, w których można o taki zwrot występować; wydłużono również możliwość korzystania ze starego typu kas fiskalnych do końca bieżącego roku.

Finanse Domowe
Polki czują się niezależne finansowo. Najbardziej z 12 krajów w Europie
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Finanse Domowe
Frankowicze nie odpuszczają bankom
Finanse Domowe
Jesteśmy pewni, że nie mamy długu, a windykator dzwoni. Dlaczego?
Finanse Domowe
Polacy mają silną wolę. Lepsi są tylko Duńczycy
Finanse Domowe
Czy upadłość konsumencką można cofnąć
Finanse Domowe
To był ostatni, dobry rok dla aktywów finansowych polskich gospodarstw