Oprocentowanie lokat wciąż poniżej 3 procent

Bloomberg

Żaden bank nie oferuje lokaty rocznej z oprocentowaniem 3 proc. lub wyższym. Średnie oprocentowanie najlepszych 11 depozytów rocznych wynosi 2,64 proc. – podobnie jak w czerwcu i lipcu.

Najwyżej oprocentowaną lokatę roczną oferuje SK Bank (jest objęty zarządem komisarycznym) – ze zmiennym oprocentowaniem 2,9 proc. w skali roku. Minimalna kwota depozytu to tylko 500 zł. Po roku zarobek przekracza 117 zł. Jednak tę lokatę może założyć tylko osoba mająca konto w banku. Z kolei każdy może założyć lokatę roczną ze zmiennym oprocentowaniem 2,8 proc.

Depozyty z oprocentowaniem 2,75 proc. oferuje Toyota Bank – Depozyt Plus. To lokata dla osób posiadających w banku konto. Minimalna kwota wynosi 5 tys. zł. Oferta dostępna jest online. Można mieć maksymalnie dziesięć depozytów.

Plus Bank oferuję lokatę Mobilną – z dostępem przez smartfon z oprocentowaniem 2,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, nie ma górnej granicy.

Getin Online i Getin Noble Bank oferują depozyt progresywny o średnim oprocentowaniu 2,65 proc. w skali roku. Oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 1,65 proc., w ostatnim 4,25 proc. Minimalna kwota lokaty w Getin Online wynosi 1 tys. zł, maksymalna 1 mln zł. Minimalna kwota lokaty w Getin Noble Banku wynosi 500 zł i jest to oferta dla osób mających konto w banku.

Idea Bank oferuje lokatę Stabilną – także z oprocentowaniem 2,65 proc. Depozyt może założyć każdy, kto ma minimum 1 tys. zł, a maksymalne 1 mln zł.

W większości są to lokaty z gwiazdkami – czyli obwarowane dodatkowymi warunkami, np. posiadania konta w banku, albo oprocentowanie dotyczy tylko nowych środków na rachunku.

Tak niskie oprocentowanie lokat jest zapewne jedną z przyczyn odpływu pieniędzy z banków. Według danych NBP, od lutego do czerwca wartość depozytów w złotych o okresie do dwóch lat zmniejszyła się o 5,8 mld zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lokaty kwartalne. Wysoki zysk, ale ograniczona kwota depozytu

Najwięcej zarobić można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Oferta jest przeznaczona dla ...

detaliczne obligacje skarbowe

Pożyczamy budżetowi rekordowe kwoty

Detaliczne obligacje skarbowe cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Już niemal 9 miliardów złotych Polacy ...

#RZECZoBIZNESIE: Piotr Marciniak: Polacy unikają ryzyka w inwestycjach

67 proc. naszych oszczędności to nieoprocentowane rachunki, lokaty i konta oszczędnościowe. Z uwagi na ...