Gdzie szukać atrakcyjnych lokat na trzy miesiące

Fotorzepa, Marta Bogacz

Najwyższe stawki dla klientów otwierających w danej instytucji konto osobiste.

Zestawienie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych (wkład 10 tys. zł) otwierają depozyty przeznaczone dla nowych klientów danej instytucji.

Warunkiem otwarcia Nest Lokaty Witaj – z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku – jest założenie konta osobistego w Nest Banku. Podobnie jest z Lokatą na Start w Plus Banku. 4 proc. w skali roku mogą otrzymać wyłącznie osoby, które założą w tej instytucji Konto Plus. Oba banki wymagają wkładu w wysokości od 1 tys. do 10 tys. zł.

3,5 proc. w skali roku zyskać mogą osoby zakładające bezpłatne konto oszczędnościowe w BGŻ Optima, nowi klienci Idea Banku oraz osoby aktywujące rachunek osobisty w mBanku. Maksymalna kwota Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima to 20 tys. zł, zaś Lokaty Happy w Idea Banku i „Lokaty dla nowych klientów” w mBanku – 10 tys. zł.

Nowi klienci mogą też liczyć na dobre warunki w Alior Banku. Otwierając 90-dniową Lokatę Internetową można zyskać 2,5 proc. Wpłacić można aż do 200 tys. zł.

Nieco mniej, bo 2,25 proc. w skali roku, zarobić można na Lokacie Mobilnej w Banku Millennium. Maksymalny wkład to 10 tys. zł.

Odsetki powyżej 2 proc. w skali roku oferuje jeszcze Raiffeisen Polbank na Lokacie Powitalnej. Można na nią wpłacić od 3 tys. aż do 500 tys. zł.

Pozostałe banki, które trafiły do zestawienia,oferują na lokatach trzymiesięcznych od 1 do 2 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

TFI chcą przyciągnąć posiadaczy lokat

Ujemne realne oprocentowanie depozytów szansą dla powierników. – Polska jest ewenementem, krajem, w którym ...

Nawet 4 procent, ale nie dla każdego

Najwyżej oprocentowane lokaty trzymiesięczne, ze stawką 4 proc. w skali roku, znajdziemy w ofertach ...

Na mieszkanie, studia lub wesele

Sposób na zgromadzenie pieniędzy dla dziecka Według badań przeprowadzonych przez Prudential ponad trzy czwarte ...