Gdzie założyć lokatę na 12 miesięcy

123rf.com

Średnia na rynku stawka wynosi teraz 1,4 proc.

Z 1,95 do 2 proc. w skali roku wzrosło średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku lokat rocznych (wkład 10 tys. zł) wybranych z ofert wszystkich banków. To efekt wzrostu oprocentowania w Santander Consummer Banku. Odsetki od jego 12-miesięcznej Lokaty Online Nowe Środki wynoszą teraz 2,05 proc.; wcześniej było to 1,9 proc.

Najwyższą stawkę niezmiennie oferuje Nest Bank. Oprocentowanie Nest Lokaty Nowe Środki wynosi 2,5 proc. Minimalny wkład to 1 tys. zł. Jeżeli klient lokuje środki wycofane z innych rachunków w Nest Banku, może liczyć tylko na 1,2 proc.

2,4 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Cloud w Idea Banku. Ale też trzeba spełnić warunek: przez rok konto osobiste w tym banku musi być zasilane kwotą odpowiadającą minimum 10 proc. wartości lokaty. W przeciwnym razie oprocentowanie spadnie do 0,5 proc. Zdeponować należy co najmniej 500 zł.

Klienci Toyota Banku mający Konto Jedyne mogą założyć Depozyt Plus z odsetkami 2,3 proc. Minimalny wkład to 5 tys. zł.

Stawki 2 proc. i wyższe oferują jeszcze Bank Ochrony Środowiska (Lokata z Bonusem) oraz Credit Agricole (Oferta na nowe środki). Pozostałe banki proponują od 0,3 do 1,8 proc. Średnie na rynku oprocentowanie wynosi teraz 1,4 proc. ©?

Mogą Ci się również spodobać

Brak wyraźnej przewagi konkurencyjnej

Głównym składnikiem portfela funduszu MetLife Obligacji Skarbowych są – jak sama nazwa wskazuje – ...

Dobre oceny przyszłych wyników

Nie wszystkie giełdowe spółki zdążyły się pochwalić wynikami osiągniętymi w minionym roku. Z punktu ...

Emocje rządzą naszymi inwestycjami

Gdy indeksy na giełdzie spadają, natychmiast rezygnujemy z akcji. Marzec jest drugim z kolei ...