Reklama

Dwurnik zastąpi na aukcjach Kossaków

Antykwariusze zaczęli skupować na świecie wczesne dzieła Dwurnika, by oferować je na naszym rynku.

Publikacja: 20.08.2017 11:36

Edward Dwurnik, „Moje wieczory – Grochów”, 130 na 165 cm, 1966 r.

Edward Dwurnik, „Moje wieczory – Grochów”, 130 na 165 cm, 1966 r.

Foto: Katalog wystawy kolekcjonerskiej

Z danych portalu Artinfo.pl wynika, że od 2000 r. na aukcjach pojawiły się 1094 dzieła Jacka Malczewskiego (łącznie z pracami na papierze). W tym samym czasie pod młotek trafiło 768 kompozycji Edwarda Dwurnika. Prześcignął on Wojciecha Kossaka (735 prac) i zbliżył się do Jerzego Kossaka (961). Zdaniem niektórych kolekcjonerów, Dwurnik zastąpi wszechobecnych na rynku Kossaków, a może nawet Malczewskiego.

W 2016 r. ukazał się bestseller Małgorzaty Czyńskiej „Moje królestwo”. To wywiad rzeka z Dwurnikiem. Z lektury wynika, że artysta usprawnił swoją twórczą działalność. Na stronie 12 czytamy, że ma pomocników, którzy wykonują dla niego tzw. podmalówki.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Portfel inwestycyjny
Zbrojeniowa hossa trwa. Jak na niej zarobić?
Portfel inwestycyjny
Przed funduszami dłużnymi kilka niezłych kwartałów
Portfel inwestycyjny
Obligacje korporacyjne wciąż atrakcyjnym wyborem dla inwestorów
Portfel inwestycyjny
Widać odbudowę zaufania do obligacji korporacyjnych
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Portfel inwestycyjny
Czas na dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama