Gdzie znajdziesz dobre lokaty miesięczne

Bloomberg

W dwóch bankach można dostać nawet 3,5 proc. przy depozytach miesięcznych, ale dopiero po spełnieniu określonych warunków.

Najwyżej oprocentowane lokaty miesięczne znajdują się w ofertach Idea Banku i Eurobanku. Obie instytucje proponują 3,5 proc. w skali roku.

Oferta Idea Banku jest skierowana do nowych klientów, którzy dotąd nie zawierali umowy o produkt finansowy z tą instytucją. Minimalny wkład wynosi 500 zł, maksymalny 10 tys. zł.

Eurobank swoją atrakcyjną Lokatę LOGujesz-LOKujesz przygotował dla nowych użytkowników aplikacji mobilnej. Lokatę można założyć tylko w ciągu siedmiu dni od aktywowania aplikacji. Bank przyjmuje kwoty od 200 zł do 10 tys. zł.

Miesięczną lokatę IKO w PKO BP mogą mieć osoby posiadające w tym banku konto osobiste i korzystające z aplikacji IKO w swoim telefonie. Minimalna kwota to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku. Taka sama oferta znajduje się w Inteligo.

W Plus Banku każdy może założyć depozyt miesięczny ze stawką 1,5 proc. w skali roku (oprocentowanie niższe o 0,25 pkt proc. w stosunku do listopada). Ulokować trzeba co najmniej 1 tys. zł. Odsetki w wysokości 1,5 proc. dostaniemy także z Nest Banku i T-Mobile Usługi Bankowe. Wszystkie depozyty w naszym zestawieniu mają oprocentowanie stałe.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat miesięcznych wynosi 1,86 proc., jest minimalnie niższe niż w listopadzie. Natomiast przeciętna na rynku stawka dla takiego terminu to 1,16 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Lokomotywy wiosennego odbicia na warszawskiej giełdzie

Poprawa nastrojów na warszawskim parkiecie stworzyła korzystne warunki do odrobienia notowań po lutowo-marcowym tąpnięciu. ...

Antykwariat Kwadryga Warszawa

Z dedykacją cena wyższa

Sprzedaj pamiątki rodzinne, uchronisz je przed zniszczeniem. Już 16 lutego w Krakowie odbędzie się ...

Akcje banków znowu są ryzykowne

Analitycy radzą ostrożnie podchodzić m.in. do branży bankowej i telekomunikacyjnej. Które branże z warszawskiej ...