Krach i panika na rynku kryptowalut po decyzji władz Chin

Krach na rynku kryptowalut
Krach na rynku kryptowalut
Bloomberg

Potężne tąpnięcie całego rynku kryptowalut. Cyfrowy pieniądz zalicza krach po decyzji chińskich władz.

Na wieści z Chin cały rynek kryptowalut zaliczył potężne tąpnięcie. W środę najważniejsze kryptowaluty nie przestają tanieć. Bitcoin po południu polskiego czasu spadł do poziomu 30 tys. dolarów. Jeszcze kilka dni temu waluta kosztowała niemal 60 tys. dolarów. Po 30- 50 proc. w ciągu ostatniej doby tracą właściwie wszystkie główne kryptowaluty: Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, XRP czy Polkadot.

Warto sprawdzić: Rzecznik Finansowy: Bank powinien oddać pieniądze ukradzione z konta

Panika zaczęła się już w nocy z wtorku na środę po tym jak trzy organizacje wspierane przez Państwo Środka, w tym National Internet Finance Association of China, China Banking Association oraz the Payment and Clearing Association of China, wydały ostrzeżenie w mediach społecznościowych. Instytucje wskazały, że konsumenci nie mieliby ochrony, gdyby ponieśli jakiekolwiek straty z transakcji inwestycyjnych w kryptowalutach. Instytucje ostrzegają, że każda działalność związana z wymianą pieniądza fiducjarnego na kryptowaluty, świadczenie usług pośrednictwa w celu ułatwienia handlu lub prowadzenie obrotu instrumentami pochodnymi opartego na tokenach może być w Chinach karalne.

W ten sposób Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi i ostrzegły inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami. Oświadczenie to opublikował także Ludowy Bank Chin.

Warto sprawdzić: Bitcoin, ether, lumen, ripple. Ostrożnie z kryptowalutami

Handel kryptowalutami jest wprawdzie nielegalny w Chinach od 2019 roku w celu ograniczenia prania brudnych pieniędzy, ale Chińczycy mimo to masowo handlowali cyfrowymi pieniędzmi w internecie, co niepokoiło Pekin od dłuższego czasu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Minister nie zbankrutuje, a płaci całkiem nieźle

Chcesz, żeby zysk z inwestycji był pewny i przynajmniej trochę przewyższał wskaźnik inflacji? Powinieneś ...

Co decyduje o skutecznym inwestowaniu

Inwestycje alternatywne | Dokładnie określając swoje oczekiwania, zwiększamy szanse na zyski Materiał przygotowany we ...

Z reguły informacja, że będzie skup akcji własnych (buyback) jest pozytywnie odbierana przez rynek. Może dać sygnał, że spółka jest niedowartościowana

Opłaca się odpowiedzieć na wezwanie do sprzedaży akcji?

Bierzemy pod lupę skup akcji, który często zastępuje inną formę transferu zysku spółki do ...