Banki najlepiej płacą za nowe środki

AdobeStock

Lokaty półroczne: średnie oprocentowanie najlepszych ofert wynosi 1,6 proc. w skali roku

Zestawienie najlepszych lokat półrocznych (wkład 10 tys. zł) otwiera Nest Lokata Witaj z oferty Nest Banku. Jej oprocentowanie wynosi 4 proc. Warunkiem jest przelewanie wynagrodzenia na Nest Konto (osoby fizyczne) lub wpływy na rachunek firmowy BIZnest Konto, z którego robione są płatności do urzędu skarbowego lub ZUS (osoby prowadzące własną działalność). Minimalna wpłata to 1 tys. zł, maksymalna– 10 tys. zł.

3 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku. Wpłacić można od 500 zł do 1 mln zł, ale muszą to być nowe środki (nadwyżka ponad łączne saldo środków zdeponowanych w tej instytucji na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego założenie depozytu). Oferta jest przeznaczona dla posiadających konto indywidualne w Idea Banku.

O 0,5 pkt proc. mniej oferuje Alior Bank na lokacie internetowej. 186-dniowy depozyt dostępny jest dla nowych klientów banku. Aby zyskać 2,5 proc. w skali roku, trzeba wpłacić od 1 tys. do 200 tys. zł.

Średnie oprocentowanie najlepszych lokat sześciomiesięcznych wyniosło w styczniu 1,63 proc. w skali roku, w grudniu było to 1,61 proc. Co się zmieniło? Lepsze oferty mają teraz Bank Millennium (Lokata Horyzont Zysku) oraz BGŻ BNP Paribas (Lokata Promocyjna). Na oba depozyty należy wpłacić minimum 1 tys. zł. Millennium wymaga, by były to nowe środki. ©?

—Natalia Skwierawska

Mogą Ci się również spodobać

Mobilni mogą liczyć na wyższe odsetki

Najlepszą ofertę depozytową dla korzystających z usług przez smartfona ma Millennium. Banki nagradzają klientów ...

Stare poradniki to dobra lokata. Zysk to już sama lektura

Smakowite przepisy z historią do kupienia. Na aukcji licytowane będą zabytkowe poradniki kucharskie. Nasze ...

Obraz jako źródło prestiżu

Atrakcje na aukcjach, w antykwariatach i w prywatnym muzeum Czar PRL. Sukcesem zakończyła się ...