Gdzie ulokować oszczędności na 12 miesięcy

Bloomberg

Najwyższe na rynku oprocentowanie wynosi 2,6 proc., a przeciętne 1,47 proc.

Najwyżej oprocentowaną lokatę roczną znajdziemy w ofercie Santander Consumer Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,6 proc., ale trzeba zdeponować nowe środki, a nie wycofane z rachunku w tym banku. Minimalny wkład to 5 tys. zł, górnej granicy nie ma.

BIZ Bank i Smart Bank (obie marki są częściami FM Banku PBP) proponują lokaty 12-miesięczne z odsetkami uzależnionymi od WIBOR 6M. Obecnie stawka wynosi 2,57 proc. Przyjmowane są kwoty od 1000 zł (bez górnego limitu).

Cztery banki mają w ofertach depozyty roczne z oprocentowaniem 2,5 proc. W Getin Noble Banku jest to depozyt progresywny. Stawka rośnie wraz z wydłużaniem czasu trwania lokaty.

W BOŚ Banku osoba mająca w tej instytucji konto osobiste może uzyskać bonus w wysokości 0,5 proc. Przysługuje on po spełnieniu określonych warunków. Trzeba przeprowadzić kartą debetową transakcje bezgotówkowe (płatność np. w sklepie) o wartości co najmniej 300 zł miesięcznie. Poza tym średnie miesięczne saldo na koncie powinno wynosić minimum 10 proc. kwoty lokaty.

Na 2,5 proc. można liczyć jeszcze w Idea Banku oraz Toyota Banku. Pierwszy z nich proponuje Lokatę NR 1. Jej oprocentowanie w ubiegłym miesiącu wynosiło 2,75 proc. Depozyt może założyć każdy w wysokości od 1 tys. do 1 mln zł.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat rocznych wynosi 2,46 proc. Jest o ok. 1 pkt proc. wyższe od przeciętnego na rynku oprocentowania takich lokat.

Mogą Ci się również spodobać

Nawet 4 proc. na powitanie

Na oprocentowanie lokat trzymiesięcznych w zasadzie nie powinniśmy narzekać. Stawki w wysokości 4 proc. ...

W Polsce zakup nieruchomości od lat uważany jest za najpewniejszą inwestycję. Wprawdzie coraz więcej mówi się, że ceny nieruchomości w końcu wyhamują, ale jest mało prawdopodobne, że nastąpi to szybko

Czy mieszkanie to wciąż dobry pomysł na inwestycję

Ceny nieruchomości rosną od kilku lat. Deweloperzy i bankowcy zacierają ręce, ale chętni na ...

Jednym z powodów boomu na inwestowanie w nieruchomości na wynajem są niskie stopy procentowe. Pewność inwestycji zależy przede wszystkim od lokalizacji mieszkania

Rentowność najmu spada, ale wciąż można sporo zarobić

Nie warto czekać na dołek cenowy. Rentowność najmu mieszkań spada, bo czynsze nie rosną ...