Akcje spółek notowane na warszawskiej giełdzie są ostatnio mocno przecenione. Indeks WIG20 spadł w zeszłym miesiącu poniżej 2200 pkt. Równocześnie mamy bardzo dobrą sytuację gospodarczą kraju. Czy to oznacza, że czas już najwyższy zainteresować się wejściem z kapitałem na rodzimy parkiet? To odwieczne pytanie każdego giełdowego inwestora. Sytuacja jest rzeczywiście kusząca, szczególnie na walorach kilku spółek. Sprawdzamy, które wyglądają najbardziej atrakcyjnie, tłumaczymy dlaczego. Ale czy odpowiadamy na pytanie: czy kupować, czy to już właściwy moment? Nie dajemy takiej odpowiedzi.

Giełda to odwieczna gra i przeciąganie liny pomiędzy strachem przed stratą, a chęcią zysku. Jeśli się odważymy i dobrze zainwestujemy, możemy całkiem sporo zarobić. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na potencjalny spadek wyceny, jeśli strata będzie dla nas zbyt bolesna, nie powinniśmy tego robić.

Jest jednak kilka spółek, które mogą być naprawdę dobrą lokatą naszego kapitału. Warto przynajmniej przeczytać nasz materiał i samemu podjąć dobrą decyzję.

Ponadto bierzemy pod lupę wakacyjne pożyczki – to już druga część naszego zestawienia. Tym razem sprawdzamy dokładnie ofertę banków. Jak już pisaliśmy w czerwcu, nie jesteśmy zwolennikami pożyczania pieniędzy na konsumpcję, ale jeśli już ktoś musi, to dobrze, by zapoznał się z naszym materiałem. Radzimy, na co zwrócić uwagę, jak obniżyć koszty, a nawet sprawdzamy, gdzie wziąć krótkoterminowy kredyt zupełnie bezkosztowo.

Zapraszam do lektury.