Przyglądamy się akcjom takich firm i wspólnie z analitykami zastanawiamy się, czy warto w nie inwestować. Na warsztat wzięliśmy firmy, którym w ostatnim czasie udało się poprawić marże, traktując to jako wskaźnik potencjału spółki.

Sporymi beneficjentami nowej rzeczywistości są na pewno spółki IT. Znakomicie radzą sobie deweloperzy, których wyniki winduje potężny popyt na nieruchomości. Niskie stopy procentowe sprawiły, że dosłownie rzuciliśmy się na kredyty hipoteczne i z miesiąca na miesiąc liczba chętnych na nie klientów w bankach bije rekordy. Taka sytuacja jest oczywiście nie tylko u nas, dlatego ceny surowców wzrosły do niewyobrażalnych poziomów. Jest więc na rynku sporo okazji i warto przynajmniej zapoznać się z przygotowanym przez nas materiałem. Liczymy, że będzie on pomocny w podejmowaniu przez państwa decyzji inwestycyjnych.

Komu jednak znudził się rynek kapitałowy i chciałby poszukać alternatywnych form zarobku, to całkiem zachęcająco wygląda świat numizmatów. Złote i srebrne krążki lśnią nie tylko metalicznym połyskiem. Błyszczą też stopy zwrotu z takich inwestycji. Pandemia sprawiła, że znacznie poszerzyło się grono kolekcjonerów. Dysponują też oni coraz większymi kwotami. A jak dobrze wiemy, duży popyt w połączeniu z ograniczoną podażą (w niektórych przypadkach jest ona tu skrajnie niska) musi poskutkować wzrostem osiąganych na aukcjach cen. Aukcji w najbliższym czasie będzie całkiem sporo, więc jeśli ktoś szuka numizmatycznych perełek, będzie ku temu okazja.