Godziny otwarcia banków podczas drugiej fali koronawirusa

Oddziały na pół gwiazdka. Koronawirus skraca czas pracy
Oddziały na pół gwiazdka. Koronawirus skraca czas pracy
Adobe Stock

Część banków skróciła czas pracy oddziałów w drugiej fali pandemii, dlatego jeśli już musimy do nich iść, warto sprawdzić w jakich godzinach działają. W oddziale może przebywać teraz też jednorazowo mniej osób.

  • ING Bank Śląski

– Na bieżąco obserwujemy i analizujemy sytuację, a także z wyprzedzeniem informujemy klientów o planowanych zmianach w dostępności naszych placówek – mówi Mirella Gmur, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

Ten bank już od 19 października zmienił godziny otwarcia swoich oddziałów.- W trosce o zdrowie naszych klientów i pracowników – informuje ING Bank Śląski.

Oddziały, poza tymi zlokalizowanymi w galeriach handlowych, są czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 15.

Warto sprawdzić: Koronawirus skłonił Polaków do pożegnania gotówki. Co wolą?

Godziny pracy oddziałów w galeriach handlowych zależą od postanowień zawartych w umowach oraz indywidualnych ustaleń operatorów centrów handlowych, dlatego część z nich może być czynna krócej niż godziny otwarcia samej galerii.

– Nasze miejsca spotkań w galeriach handlowych pozostają otwarte – godziny dostępności zależą od postanowień zawartych w umowach oraz indywidualnych ustaleń z galeriami, w związku z tym część oddziałów może być czynna krócej niż godziny otwarcia galerii. Jedynie w przypadku, gdy nie możemy zapewnić ciągłości obsługi z uwagi na brak specjalistów, tymczasowo zamykamy placówkę lub skracamy godziny dostępności dla klientów –podaje Mirella Gmur.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia, placówki ING zlokalizowane na pasażach galerii handlowych (tzw. ING Express) są zamknięte od soboty siódmego listopada.

  • Pekao SA

Krócej są otwarte także oddziały Pekao SA. Pracują po sześć godzin dziennie. – W ostatnim czasie dynamika rozwoju pandemii w naszym kraju znacznie przyspieszyła. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów wprowadziliśmy zmiany godzin pracy placówek- informuje Biuro Komunikacji Korporacyjnej Pekao SA.

Zapewnia, że nowe godziny otwarcia każdego oddziału i obsługi klientów zostały skrócone do odwołania. – Na bieżąco analizujemy sytuację i w przypadku konieczności będziemy podejmować kolejne decyzje – zapowiada bank.

  • PKO BP

W PKO BP decyzje o skróceniu godzin otwarcia oddziałów podejmowane są tylko tam, gdzie istnieje taka konieczność wynikająca z sytuacji epidemicznej w danym regionie.

-Aktualne informacje o godzinach obsługi klientów znajdują się na stronie internetowej banku.  Naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności sieci placówek w tym trudnym okresie –zapewnia Piotr Wardziak, z biura prasowego banku.

Warto sprawdzić: Przez wirusa odkładamy zakup mieszkania w czasie

Podkreśla, że dla PKO BP najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i klientów, jak również niezakłóconego dostępu do naszych produktów i usług. – Na bieżąco uwzględniamy obowiązujące obostrzenia oraz wytyczne dotyczące m.in. dystansu społecznego, czy środków bezpieczeństwa – dodaje Piotr Wardziak.

Przypomina, że w oddziałach PKO BP stosuje zasady bezpieczeństwa takie jak ograniczenie liczby osób przebywających w placówce. W związku z nowymi wytycznymi od poniedziałku ( 9 listopada) opada liczba klientów w oddziale zostanie w miarę możliwości ograniczona do jednej osoby na 10 mkw.

Jak zauważa przedstawiciel PKO BP klienci coraz rzadziej korzystają z oddziałów bankowych na korzyść kanałów zdalnych – bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej oraz bankomatów i wpłatomatów. – Od lat obserwuje ten trend wśród swoich klientów, a pandemia SARS-CoV-2 dodatkowo go nasiliła i zwiększyła odsetek klientów zdalnie korzystających z usług bankowych. Bank zmierza w kierunku cyfryzacji większości procesów –mówi Piotr Wardziak.

Zauważa, że od początku pandemii bank wprowadził wiele nowych rozwiązań, np. połączenie wideo z doradcą, zakładanie konta przez selfie, możliwość zdalnego zakupu podpisu mSzafir, czy wykorzystanie tzw. trwałego nośnika 2.0 do przesyłania klientom dokumentów prywatnych, co pozwoli zwiększyć liczbę dokumentów dostarczanych klientom w formie cyfrowej i ograniczy ślad węglowy generowany przez działalność spółki.

Nie wszystkie banki zmieniły godziny pracy swoich oddziałów.

  • Santander

Tak jest choćby w Santanderze. – Pracujemy jak dotychczas, bez skracania godzin pracy, choć lokalnie, w wyjątkowych sytuacjach mogą nastąpić zmiany – zapowiada Ewa Krawczyk, z biura prasowego.

Od poniedziałku nieczynne są strefy Santander w centrach handlowych. Poza tym na 10 mkw. powierzchni może przebywać jedna osoba. Takie obostrzenia obowiązują we wszystkich bankach.

Warto sprawdzić: Koronawirus: banki obsługują seniorów w pierwszej kolejności

Santander utrzymuje pierwszą godzinę z pierwszeństwem obsługi seniorów. – Pracujemy w wysokim standardzie sanitarnym –  w maseczkach/ przyłbicach, ściankami z pleksi, wyposażeni w rękawiczki. Stanowiska obsługi są dezynfekowane. Zarządzamy ruchem w placówce, aby zachować odpowiedni dystans- dodaje Ewa Krawczyk.

  • BNP Paribas

Normalnie działają oddziały BNP Paribas. – Skrócenia godzin mają miejsce, ale w pojedynczych przypadkach – zapewnia biuro prasowe banku.

  • mBank

Także mBank nie skracał dotąd godzin pracy oddziałów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 23 do 29 grudnia 2019 roku. Raz w tygodniu badamy ...

Na lokatach rocznych zarobimy niewiele. Procenty spadają

Maleje oprocentowanie na lokatach długoterminowych, średnio zarobimy 1,5 proc. w skali roku. Dziś najwyższy ...

Jeśli klient zamknie konto do rozliczenia depozytu pieniądze trafiają na rachunek techniczny.

Koniec lokaty, pieniądze zniknęły. Gdzie się podziały?

Czasami rozwiązanie umowy rachunku na który po zapadnięciu ma trafić lokata bankowa, może oznaczać ...