Jak pandemia wpłynęła na kursy walut?

Pandemia koronawirusa zaskoczyła wszystkich. Rynki zaczęły gwałtownie reagować, a tym samym kursy walut pognały dynamicznie w górę. W pewnym momencie mówiło się o koronakryzysie, co jest prawdą, ponieważ skutki gospodarcze będziemy jeszcze odczuwać przez kolejne lata. Reakcja banków centralnych wspomogła nastroje, jednak ostatecznie gospodarka nadal nie wróciła na dawne tory. Nadal odczuwany jest spadek konsumpcji oraz większa liczba bezrobotnych. Jaki wpływ miało to na notowania walut w ostatnim czasie?

Jak dobrze giełdę mieć

Otwieramy trochę sentymentalnymi wspomnieniami z początków warszawskiej giełdy. Kiedy rodził się polski rynek kapitałowy, byłem zaledwie pięcioletnim brzdącem i notowania spółek niespecjalnie mnie interesowały.

Test na COVID-19. Cena, gdzie zrobić, wyjazd za granicę

Sprawdzamy, który rodzaj testu wykonać, ile kosztuje test na koronawirusa oraz jak do tego tematu podchodzą inne państwa.

Godziny otwarcia banków podczas drugiej fali koronawirusa

Część banków skróciła czas pracy oddziałów w drugiej fali pandemii, dlatego jeśli już musimy do nich iść, warto sprawdzić w jakich godzinach działają. W oddziale może przebywać teraz też jednorazowo mniej osób.