Aktualizacja: 21.11.2024 12:32 Publikacja: 14.12.2020 17:28
Foto: Adobe Stock
Trwając w obecnej gehennie ciągłego zagrożenia zdrowia i życia każdy chce mieć pewność, że nie grozi mu niebezpieczeństwo zakażenia. Niektórzy chcąc ocenić ryzyko zachorowania decydują się na wykonanie prywatnych testów na obecność koronawirusa.
Warto sprawdzić: Ubezpieczenia nie warto kontynuować. Często przepłacimy
Otwieramy trochę sentymentalnymi wspomnieniami z początków warszawskiej giełdy. Kiedy rodził się polski rynek kapitałowy, byłem zaledwie pięcioletnim brzdącem i notowania spółek niespecjalnie mnie interesowały.
Część banków skróciła czas pracy oddziałów w drugiej fali pandemii, dlatego jeśli już musimy do nich iść, warto sprawdzić w jakich godzinach działają. W oddziale może przebywać teraz też jednorazowo mniej osób.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Choć można by zakładać, że lockdowny sprzyjają konsumpcji, to paradoksalnie Polacy nabyli w 2020 r. aż 51,4 mln litrów trunków mniej niż rok wcześniej.
W ostatnich dniach w mediach powrócił temat COVID-19 i nowych statystyk zachorowań. Najnowsze informacje komentowali eksperci ds. zdrowia, a GIS wydał specjalny komunikat. Co wiemy o nowych zachorowaniach? Jakie są aktualne oficjalne rekomendacje dotyczące noszenia maseczek?
Kiedy świat zaatakowała w 2020 roku pandemia koronowirusa, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zamknął kraj przed turystami. Teraz sytuacja ma się zmienić – miejscowe firmy turystyczne twierdzą, że od grudnia znów będzie można tam podróżować.
Urzędnicy odpowiedzialni za ochronę zdrowia w Argentynie zarządzili kwarantannę na statku towarowym, który znalazł się na argentyńskich wodach, po tym jak u jednego z członków załogi statku stwierdzono objawy tzw. małpiej ospy (mpox).
Przed dwoma dniami tzw. małpia ospa (mpox) została określona przez WHO mianem "zagrożenia dla zdrowia publicznego w skali globalnej". Reuters wyjaśnia co to oznacza w praktyce i na ile groźny jest nowy wariant wirusa.
Epidemia wirusa Nipah trwa w indyjskim mieście Pandikkad - w niedzielę wirus zabrał 14-letniego chłopca. Czym wirus Nipah różni się od COVID-19? Czy jest tak samo groźny jak koronawirus? Pewne jest, że jego także roznoszą nietoperze.
Dr Anthony Fauci, były dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, doradca kilku prezydentów USA w zakresie walki z chorobami zakaźnymi zaprzeczył, jakoby starał się blokować badanie hipotezy, że COVID-19, choroba wywołana koronawirusem SARS-CoV-2, pojawił się w wyniku wydostania się wirusa z laboratorium w Chinach.
Pandemia, wojna i kwestia praworządności to największe problemy ostatnich lat – mówi dr Małgorzata Bonikowska, prezeska Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas