Wiele banków przeprowadziło w ubiegłym roku restrukturyzację i zwolniło pracowników. Teraz przyjmują młodych ludzi, część z nich ma szansę zostać na stałe.
Santander
Na przełomie marca i kwietnia Santander Bank Polska rozpocznie proces rekrutacji do programu stażowego SantanderTECH. – Podobnie jak w latach poprzednich ofertę zaadresujemy do studentów, którzy chcą rozwijać się w obszarach m.in. Data Engineer (profil technologiczny), Data Analyst (profil matematyczny i statystyczny) – wylicza Marta Pszczółkowska, dyrektor Biura Marki Pracodawcy w Santander Bank Polska. – Do współpracy zaprosimy ok. 30 osób na sześciomiesięczny staż. Staramy się, aby był on początkiem dłuższej współpracy, część uczestników zostaje naszymi pracownikami – dodaje dyr. Pszczółkowska.
Warto sprawdzić: Sposoby na drogie studia w USA
W listopadzie ub. roku bank podał, że zwolni prawie jedną piątą zatrudnionych. Do końca 2022 r. pracę straci do 2 tys. osób, co stanowi 18,5 proc. wszystkich zatrudnionych.
Credit Agricole
Także Credit Agricole doświadczył w 2020 r. zmian. – Wprowadzane zmiany w modelu biznesowym nie spowodowały przyspieszonego zamykania oddziałów. Nie realizowaliśmy zwolnień grupowych – mówi Katarzyna Załuska-Głuszczyńska, dyrektor Departamentu Rekrutacji i Rozwoju w Credit Agricole.
Dodaje, że bank zawsze wspierał osoby wchodzące na rynek pracy. – W tym roku ponownie chcemy wyjść z ofertą do młodych. Będziemy m.in. poszukiwać osób z kompetencjami w obszarze digital – zapowiada dyr. Załuska- Głuszczyńska.
Po każdej edycji programu część uczestników zostaje w banku.
Pekao SA
Bank Pekao SA w ubiegłym roku przeprowadził proces zwolnień grupowych uzgodnionych ze związkami zawodowymi. – Proces odbywał się głównie poprzez mechanizm dobrowolnych odejść – zapewnia Paweł Jurek, rzecznik banku. W tym roku Pekao SA planuje uruchomienie praktyk stażowych.
Warto sprawdzić: Dieta radnego. Ile zarabia radny gminy, miasta i powiatu
PKO BP
W PKO Banku Polskim od lat istnieje Akademia Stażowa, nabór na staże trwa przez cały rok. – Stażyści mogą wybrać jedną z pięciu ścieżek. Najczęściej kandydatów poszukujemy do obszarów IT i Data Science, ale szansę mają wszyscy, ponieważ tak duża organizacja potrzebuje osób z różnym wykształceniem i doświadczeniami – mówi Magdalena Kopcińska z biura prasowego banku.
Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania banku umożliwiają stażystom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych, w których zdobywają doświadczenia.
Staże w PKO Banku Polskim trwają maksymalnie pół roku i są płatne. Oferty można znaleźć m.in. na stronie banku. – Ewentualne zatrudnienie zależy od potrzeb biznesowych banku i wyników pracy podczas stażu – dodaje Magdalena Kopcińska.
BNP Paribas
BNP Paribas w latach 2019–2020 realizował program optymalizacji zatrudnienia, który był efektem fuzji z podstawową działalnością Raiffeisen Bank Polska i konieczności dostosowania stanu zatrudnienia do struktury połączonej organizacji.
– Program ten był efektem porozumienia z działającymi w banku organizacjami związkowymi i zakładał redukcję zatrudnienia o nie więcej niż 2200 etatów. Realizację programu zawiesiliśmy na kilka miesięcy na wiosnę 2020 r. z powodu pandemii, by zminimalizować obawy pracowników – podaje biuro prasowe banku.
Warto sprawdzić: Po wyrzuceniu z TVP nie chciałem być taksówkarzem
W tym roku bank będzie organizował staże dla studentów. – Zakładamy, że nabór będzie realizowany w maju i czerwcu. Po ubiegłorocznej edycji programu zatrudniono 13 osób.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.