Ciekawe staże w Santander, PKO, Credit Agricole, Pekao i BNP

Udany staż może być przepustką do życiowej kariery
Udany staż może być przepustką do życiowej kariery
Adobe Stock

Wiele banków przeprowadziło w ubiegłym roku restrukturyzację i zwolniło pracowników. Teraz przyjmują młodych ludzi, część z nich ma szansę zostać na stałe.

  • Santander

Na przełomie marca i kwietnia Santander Bank Polska rozpocznie proces rekrutacji do programu stażowego SantanderTECH. – Podobnie jak w latach poprzednich ofertę zaadresujemy do studentów, którzy chcą rozwijać się w obszarach m.in. Data Engineer (profil technologiczny), Data Analyst (profil matematyczny i statystyczny) – wylicza Marta Pszczółkowska, dyrektor Biura Marki Pracodawcy w Santander Bank Polska. – Do współpracy zaprosimy ok. 30 osób na sześciomiesięczny staż. Staramy się, aby był on początkiem dłuższej współpracy, część uczestników zostaje naszymi pracownikami – dodaje dyr. Pszczółkowska.

Warto sprawdzić: Sposoby na drogie studia w USA

W listopadzie ub. roku bank podał, że zwolni prawie jedną piątą zatrudnionych. Do końca 2022 r. pracę straci do 2 tys. osób, co stanowi 18,5 proc. wszystkich zatrudnionych.

  • Credit Agricole

Także Credit Agricole doświadczył w 2020 r. zmian. – Wprowadzane zmiany w modelu biznesowym nie spowodowały przyspieszonego zamykania oddziałów. Nie realizowaliśmy zwolnień grupowych – mówi Katarzyna Załuska-Głuszczyńska, dyrektor Departamentu Rekrutacji i Rozwoju w Credit Agricole.

Dodaje, że bank zawsze wspierał osoby wchodzące na rynek pracy. – W tym roku ponownie chcemy wyjść z ofertą do młodych. Będziemy m.in. poszukiwać osób z kompetencjami w obszarze digital – zapowiada dyr. Załuska- Głuszczyńska.

Po każdej edycji programu część uczestników zostaje w banku.

  • Pekao SA

Bank Pekao SA w ubiegłym roku przeprowadził proces zwolnień grupowych uzgodnionych ze związkami zawodowymi. – Proces odbywał się głównie poprzez mechanizm dobrowolnych odejść – zapewnia Paweł Jurek, rzecznik banku. W tym roku Pekao SA planuje uruchomienie praktyk stażowych.

Warto sprawdzić: Dieta radnego. Ile zarabia radny gminy, miasta i powiatu

  • PKO BP

W PKO Banku Polskim od lat istnieje Akademia Stażowa, nabór na staże trwa przez cały rok. – Stażyści mogą wybrać jedną z pięciu ścieżek. Najczęściej kandydatów poszukujemy do obszarów IT i Data Science, ale szansę mają wszyscy, ponieważ tak duża organizacja potrzebuje osób z różnym wykształceniem i doświadczeniami – mówi Magdalena Kopcińska z biura prasowego banku.

Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania banku umożliwiają stażystom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych, w których zdobywają doświadczenia.

Staże w PKO Banku Polskim trwają maksymalnie pół roku i są płatne. Oferty można znaleźć m.in. na stronie banku. – Ewentualne zatrudnienie zależy od potrzeb biznesowych banku i wyników pracy podczas stażu – dodaje Magdalena Kopcińska.

  • BNP Paribas

BNP Paribas w latach 2019–2020 realizował program optymalizacji zatrudnienia, który był efektem fuzji z podstawową działalnością Raiffeisen Bank Polska i konieczności dostosowania stanu zatrudnienia do struktury połączonej organizacji.

– Program ten był efektem porozumienia z działającymi w banku organizacjami związkowymi i zakładał redukcję zatrudnienia o nie więcej niż 2200 etatów. Realizację programu zawiesiliśmy na kilka miesięcy na wiosnę 2020 r. z powodu pandemii, by zminimalizować obawy pracowników – podaje biuro prasowe banku.

Warto sprawdzić: Po wyrzuceniu z TVP nie chciałem być taksówkarzem

W tym roku bank będzie organizował staże dla studentów. – Zakładamy, że nabór będzie realizowany w maju i czerwcu. Po ubiegłorocznej edycji programu zatrudniono 13 osób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pieniądze, bilet do kina lub zniżki za plastikowe butelki

Ludzie chcą być bardziej eko i już niebawem będą mieli kolejne narzędzia, do tego ...

Skuter na minuty. Szybciej niż samochodem

Alternatywą do wynajmu samochodu na minuty może być wynajem skutera. Skuter lepiej sprawdza się ...

Pasażerowie kolei skargi piszą

Brud, brak wygody, niezadowalająca obsługa – w 2017 roku do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynęło ...