Ogromnym sukcesem zakończyła się zbiórka crowdfundingowa twórców nowej gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat opartej na prozie Sapkowskiego.

Twórcą nowej gry planszowej The Witcher: Old World jest Łukasz Woźniak znany projektant planszówek i twórca serwisu crowdfundingowego zagramw.to. To właśnie na tej platformie uruchomił zbiórkę gry tworzonej w porozumieniu z CD Projektem (producentem serii gier wideo Wiedźmin) i firmą Go On Board. Druga zbiórka trwała równolegle na bardziej rozpoznawalnym międzynarodowo Kickstarterze.

Warto sprawdzić: Giełda to czy nie giełda. Crowdinvesting rośnie w siłę

Obie zbiórki przebiły wszelkie oczekiwania. Cel 250 tys. euro na Kickstarterze osiągnięto w 19 min. Licznik zakończonej w nocy zbiórki zatrzymał się na niemal 7 mln euro (prawie 31 mln złotych). Zbiórka na zagramw.to poszła równie dobrze. Tam cel minimum wynosił 100 tys. zł. Internauci zebrali prawie 7 mln zł.

Zatem łącznie na obu platformach twórcy nowej planszówki Wiedźmin: Stary Świat zebrali niemal 38 mln zł, prawie czterdziestokrotnie przebijając cel.

Na Kickstarterze zbiórkę wsparło ponad 45 tys. osób. Na zagramw.to uczestników zbiórki było prawie 30 tys.

Warto sprawdzić: Ryzykowne inwestycje z potencjałem. Potrzebny refleks

Gra ma być produkowana od czerwca do października, a jej akcja będzie toczyć się na wiele lat przed przygodami Geralta z Rivii – znanej postaci wiedźmina z sagi Andrzeja Sapkowskiego. Dostawy do nabywców będą miały miejsce za rok.