Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Bloomberg

Przedstawiamy zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat terminowych zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Ranking depozytów uaktualniamy co tydzień. Najnowsza tabela obowiązuje od 25 – 31 marca 2019 roku.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Gwarantuje je Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. 2,7 proc. zarobić można w Idea Banku zakładając Lokatę NR1. Następny jest EnveloBank z ofertą Lokaty EnveloMobilnej. Jej oprocentowanie to zaledwie 1,5 proc. w skali roku.

Na lokatach trzymiesięcznych zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wybór jest duży. Oferty z taką stawką znaleźć można w Getin Banku (Lokata Mobilna), PlusBanku (Lokata na Start), Idea Banku (Lokata Happy) oraz w Nest Banku (Nest Lokata Witaj). Na oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą osoby, które zdecydują się założyć Lokatę Bezkarną w BGŻOptima lub Lokatę 3,5% w mBanku. W eurobanku zarobić można 3 proc. w skali roku. Wystarczy wybrać jeden z trzech depozytów: Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej albo Lokaty na start mobilnej.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokując oszczędności na okres sześciu miesięcy maksymalne oprocentowanie również wyniesie 4 proc. w skali roku. Dostępne jest na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. W Idea Banku na Lokacie NR1 stawka wynosi 2,8 proc. w skali roku. W BGŻOptima na Lokacie Bezkompromisowej zarobić można 2,7 proc. w skali roku.
Na lokatach rocznych maksymalne oprocentowanie sięga 2,7 proc. w skali roku. Chcąc tyle zyskać należy wybrać Lokatę NR1 od Idea Banku. Nest Bank na Lokacie Lojalnej wypłaci oszczędzającym 2,55 proc. odsetek w skali roku. Na 2,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku, którzy zakładają e-Lokatę na Nowe Środki.

Maksymalne zyski z lokat dwuletnich mogą wynieść 2,7 proc. w skali roku. Tyle właśnie na EKOlokacie na Lata płaci swoim klientom Bank Ochrony Środowiska. Oprocentowanie w wysokości 2,65 proc. w skali roku obowiązuje na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Alior Bank na Lokacie Standardowej gwarantuje 2,3 proc. w skali roku.

Nowe tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych obowiązują w Santander Bank Polska i Nest Banku. Ten drugi po raz kolejny w niedługim czasie obniżył o 0,1 pkt. proc. oprocentowanie lokat rocznych i dwuletnich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podstawowe rachunki płatnicze nie są zbyt popularne.

Prawie nikt nie chce darmowych rachunków bankowych

Choć od pół roku banki i SKOK-i oferują podstawowe rachunki płatnicze, to nie ma zbyt ...

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy. Ranking [LUT 2019]

Na szczyt zestawienia dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat dwunastomiesięcznych z wkładem w wysokości 10 tys. ...

Zakupy i przelewy: wystarczy smartfon

Blik pojawia się w kolejnych bankach, Google Pay zastąpił Android Pay Użytkownicy smartfonów coraz ...