Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Bloomberg

Bieżące zestawienie obowiązuje od 13 do 19 kwietnia 2020 roku. Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat.

Maksymalna stawka oprocentowania oferowana przez banki na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku Można ją otrzymać w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający otwierający Lokatę NR1 w Idea Banku, Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku czy Nest Lokatę w Nest Banku. Po 0,5 proc. w skali roku płacą: PKO BP, PlusBank, BOŚ, Inteligo i Toyota Bank.

Na lokatach zakładanych na okres 3 miesięcy można zyskać do 4 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie gwarantuje Nest Lokata Witaj w Nest Banku. 3 proc. zarobić można na Lokacie Happy w Idea Banku i Lokacie dla nowych klientów w mBanku, a 2 proc. na Lokacie Mobilnej w Getin Banku i e-Lokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska.

Warto sprawdzić: Bankomaty są myte, ale lepiej płać kartą

Na lokatach zakładanych na sześć miesięcy maksymalnie zarobić można 4 proc. w skali roku. W tym przypadku również najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki zyskać można 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku Na Lokacie Na Nowe Środki Plus oprocentowanie wynosi 1,7 proc.

W rok na lokatach terminowych zarobić można 1,8 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus i Nest Bank na Lokacie Lojalnej. 1,6 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 1,4 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy zakładają Lokatę na nowe środki w Credit Agricole.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach dwuletnich osiąga 2 proc. w skali roku. Podaną stawę oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. Po 1,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus. Na 1,6 proc. w skali roku liczyć mogą wnioskujący o otwarcie Lokaty na nowe środki w Credit Agricole i Lokaty Online w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Bank Millennium, Bank Pocztowy, BOŚ czy Idea Bank. Każdy z tych podmiotów obniżał oprocentowanie oferowanych przez siebie depozytów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Liczba wysyłanych pocztą wyciągów bankowych sukcesywnie maleje w związku z prowadzonymi akcjami zamiany wyciągów z papierowych na elektroniczne

Banki namawiają do rezygnacji z papierowych wyciągów

Banki zmniejszają liczbę tradycyjnych przesyłek listowych do klientów i starają się w jednej kopercie ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat obowiązuje od 2 do 8 września 2019 roku. Raz w ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Cyklicznie wykonujemy audyt rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...