Lokaty na 12 miesięcy. Oszczędzać długoterminowo nie warto

Bloomberg

W ciągu ostatniego półrocza średnie oprocentowanie dziesiątki najlepszych lokat zakładanych na okres dwunastu miesięcy na kwotę 10 tys. zł spadło z 1,67 proc. do 0,34 proc. w skali roku.

Najwięcej płaci dziś Bank Ochrony Środowiska – 1,25 proc. w skali roku. Taka stawka nie jest jednak w stanie sprostać inflacji i podatkowi od zysków kapitałowych. Realnie po roku za pieniądze z lokaty kupimy mniej niż w momencie ich zdeponowania w banku.

Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie

EKOlokata Plus w BOŚ przeznaczona jest dla nowych klientów. Z promocji może skorzystać każdy, kto do dnia otwarcia lokaty nie posiadał w tym banku nigdy żadnych produktów. Na depozycie może się znaleźć od 1 tys. zł do maksymalnie 20 tys. zł.

1,1 proc. w skali roku oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Produkt dedykowany jest stałym klientom, którzy prowadzą ROR i na lokacie mogą zdeponować środki przekraczające kwotę 5 tys. zł.

Na Nest Lokacie Lojalnej dla klientów Nest Banku, zyskać można 0,75 proc. w skali roku. To oferta dla osób z regularnymi wpłatami pensji na rachunek osobisty założony w tym banku. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 2 mln zł.

0,6 proc. w skali roku na Lokacie NR 1 płaci Idea Bank. Lokatę otworzyć można bez zakładania konta. Wystarczy zainwestować od 500 zł do 1 mln zł.

Po 0,4 proc. w skali roku oferują Getin Bank na Lokacie Tradycyjnej i Santander Consummer Bank na Lokacie na Nowe Środki Online. Minimalne wpłaty to 500 zł w Getinie (bez ograniczeń) i 1 tys. zł w Santanderze (maksymalnie do 400 tys. zł).

Na Lokacie w Ofercie mobilnej w Credit Agricole zarobić można 0,35 proc. w skali roku. Wymagane jest posiadanie konta i aplikacji bankowej zainstalowanej na smartfonie. Klient sam decyduje ile lokat zakłada. Minimalna wpłata to 1 tys. zł.

W PlusBanku oprocentowanie oferowane na Lokacie tradycyjnej zakładanej przez system bankowości elektronicznej lub mobilnej wynosi 0,3 proc. w skali roku. Na depozyt można przelać minimum 1 tys. zł, bez dodatkowych ograniczeń.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W Banku Millennium za nowe środki na Lokacie Horyzont Zysku otrzymać można 0,2 proc. w skali roku. Depozyt wymaga wpłaty od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Saldo nowych środków wyliczane jest przez bank na koniec dnia 19 listopada 2019 r.

Tylko na 0,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci: Alior Banku zakładający Lokatę bez utraty odsetek, BNP Paribas – Lokatę Progresywną, BGŻOptima – Lokatę Klasyczną, PKO BP – Lokatę terminową, Inteligo- Lokatę standartową, mBanku – Lokatę i T- Mobile UB – Lokatę tradycyjną. Zaledwie 0,05 proc. w skali roku płaci ING Bank Śląski na Lokacie terminowej i Citi Handlowy na T-Lokacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty bankowe na pół roku. Ranking [MAR 2019]

4 proc. w skali roku – tyle można zyskać wybierając w marcu najwyżej oprocentowany ...

Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Na czoło wrześniowego rankingu najlepszych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł zakładanych ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 18 do 24 listopada 2019 roku. Systematycznie, raz w tygodniu, ...