Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Bloomberg

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 29 czerwca do 5 lipca 2020 roku.

Co tydzień weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie

Maksymalne oprocentowanie wypłacane przez banki na lokatach jednomiesięcznych sięga 2 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje w Banku PKO BP na Lokacie 2% i w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 1 proc. w skali roku mogą liczyć klienci EnveloBanku zakładający Lokatę EnveloMobilną. 0,7 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie NR1.

Na depozytach zakładanych na okres kwartału najwięcej zarobić można w mBanku, który płaci 3 proc. w skali roku na Lokacie dla nowych klientów. W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj wypracować można 2,5 proc. w skali roku. 2,4 proc. w skali roku zyskać można natomiast na Lokacie Happy w Idea Banku.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach sześciomiesięcznych to 2,5 proc. w skali roku. Tyle płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 1,1 proc. sięgnąć można na Lokacie Sprint w Toyota Banku. 1,05 proc. w skali roku zarobić można na EKOlokacie Zyskownej w Banku Ochrony Środowiska.

W rok zyskać można maksymalnie do 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. Na 1,1 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający Lokatę Plus w Toyota Banku. Nest Bank płaci 0,8 proc. w skali roku na lokacie dla lojalnych klientów.

Na lokatach dwudziestoczteromiesięcznych oprocentowanie maksymalne sięga 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka wypłacana jest z EKOlokaty na Lata w Banku Ochrony Środowiska i Lokaty Plus w Toyota Banku. 1 proc. w skali roku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej, a 0,6 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Pekao SA, Santander Bank Polska czy Nest Bank. Ten ostatni podniósł z 0,75 proc. do 0,8 proc. w skali roku oprocentowanie lokaty rocznej i z 0,9 proc. do 1 proc. w skali roku oprocentowanie lokaty dwuletniej. Pozostałe banki cięły stawki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki masowo ścinają oprocentowanie na rocznych lokatach

Banki dają coraz gorsze warunki na depozytach, a oferowane stawki nie są w stanie ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 28 października do 3 listopada 2019 roku. Systematycznie analizujemy zmiany ...

Lokaty półroczne: wyższe zyski obwarowane warunkami

Dziesięć najlepszych na rynku lokat półrocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł oferuje ...