Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Bloomberg

Najnowsze zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 28 września do 4 października 2020 roku.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach jednomiesięcznych sięgają 2,2 proc. w skali roku. Taką właśnie ofertę znaleźć można w Idea Banku i jest nią Lokata na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zarobić można 1 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus.

Warto sprawdzić: Przelew zablokowany? Sprawdzają czy nie pierzesz pieniędzy

Maksymalnie do 2,5 proc. w skali roku można zarobić na lokatach kwartalnych. Wystarczy założyć konto w Nest Banku i uruchomić Nest Lokatę Witaj. Na 1,8 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku zakładający Lokatę Happy, a po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci mBanku oraz osoby wnioskujące o założenie e-Lokaty na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.

Półroczny zysk z lokat nie przekroczy 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie w tej właśnie stawce oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku oraz w Idea Banku na Lokacie NR 1 otrzymać można 0,6 proc. w skali roku. Niewiele mniej, bo 0,5 proc. na EKOLokacie Zyskownej oferuje BOŚ.

Maksymalne oprocentowanie lokat dwunastomiesięcznych, to 0,8 proc. w skali roku. Wskazana stawka dostępna jest na Lokacie Plus w Toyota Banku i EKOLokacie Plus w BOŚ. 0,65 proc. w skali roku zarobić mogą klienci Nast Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Na 0,4 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Santander Consummer Banku otwierający Lokatę Online.

Najwyższe oprocentowanie oferowane na depozytach zakładanych na dwa lata sięga 1 proc. w skali roku. Takie stawki obowiązują klientów w Nest Banku (Nest Lokata Lojalna). Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku, a 0,75 proc. w skali roku gwarantuje BOŚ na EKOlokacie na Lata.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał Idea Bank obniżając stawki lokat na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przelew do USA. Czasem Bank chce dużo wiedzieć. Pytania, wynikają z konieczności ustalenia rezydencji podatkowej

Zadają dziwne pytania, gdy przelewamy pieniądze do USA

Zwykły przelew do USA może wiązać się z bardzo dziwnymi pytaniami od bankowców. Taka ...

Zmiana adresu – niby prosta sprawa, a bank robi problemy

Przez internet, telefon – a czasami konieczna jest wizyta w oddziale, by zmienić adres ...

Z lokat wyparowała 1 złotówka na 5. Dokąd płyną pieniądze?

W 5 miesięcy z bankowych lokat wyparowały prawie 53 mld złotych. Tak sugerują dane ...