Lokaty bankowe na 1 miesiąc w zasadzie zniknęły

Lokat na 1 miesiąc w zasadzie nie ma. Ranking na grudzień 2020.
Lokat na 1 miesiąc w zasadzie nie ma. Ranking na grudzień 2020.
Adobe Stock

Grudniowy ranking najlepszych lokat na jeden miesiąc nie jest zbyt długi.

Na pierwszym miejscu jest depozyt od Idea Banku, który gwarantuje 1,2 proc. zysku w skali roku. Pozostałe oferty są jak widmo – większość banków oferuje oprocentowanie równe 0,01 w skali roku.

Lokata Na Nowe Środki Plus od Idea Banku dostępna jest dla klientów z kontem, którzy dysponują nadwyżką środków (saldo wyliczane jest na koniec dwudziestego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym wpłacono środki na lokatę) . Na depozyt można przelać od 500 zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Bitcoin, ether, lumen, ripple. Ostrożnie z kryptowalutami

W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zyskać można 1 proc. w skali roku. Jest jednak warunek – lokatę można założyć w krótkim okresie tuż przed lub po dacie swoich urodzin. Obowiązkowe jest posiadanie konta i używanie aplikacji mobilnej. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Już tylko na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Należy na nią wpłacić nie mniej niż 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Po 0,1 proc. w skali roku płaci Nest Bank i Santander Consummer Bank. Na Nest Lokacie i Lokacie Online Nowe Środki ulokować można 1 tys. zł. W Santander Consummer Bank pracować mogą środki do wysokości 400 tys. zł.

Warto sprawdzić: Co Biedronka, Lidl, Kaufland zrobią, gdy zgubimy kartę płatniczą

Dalej znaleźć można lokaty od Credit Agricole, Banku Ochrony Środowiska, PKO BP, Inteligo, PlusBanku, mBanku, EnveloBanku, Santander Banku czy Citi Handlowego. Z zestawienia zniknął bank Pekao SA – w jego ofercie nie ma już depozytu na okres 30 dni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 16 do 22 marca 2020 roku. Ranking najlepiej oprocentowanych depozytów ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy rynek lokat terminowych i opracowujemy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych ...

1 proc. na lokacie jednomiesięcznej to maksimum

Średni zysk z najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych sięga nieco ponad 0,1 proc. w skali ...