Nowe kryptowaluty w Revolut. Razem 21 cyfrowych walut

Shutterstock
Shutterstock
Więcej kryptowalut w Revolucie

Finansowa aplikacja rozszerza dostępne kryptowaluty. Dotychczas użytkownicy mieli ich do dyspozycji 10. Teraz mają aż 21 cyfrowych walut.

Revolut poszerzył właśnie wachlarz dostępnych w aplikacji kryptowalut z 10 do 21. Jak zapewnia brytyjski fintech dobór nowych kryptowalut dostępnych na platformie to efekt analiz zespołu i zapytań ze strony klientów.

Wśród 11 nowych kryptowalut znalazły się: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph.

Warto sprawdzić: Bitcoin, ether, lumen, ripple. Ostrożnie z kryptowalutami

Firma tradycyjnie ostrzega klientów przed dużą zmiennością cenową na rynku kryptowalut. Zastrzega, że choć handel kryptowalutami powinien być dostępny, może nie być wskazany dla każdego. W swojej komunikacji, fintech zaleca ostrożne podejmowanie decyzji o ewentualnym zakupie lub sprzedaży kryptowalut – po ocenie własnej sytuacji finansowej i zapoznaniu się z informacjami z wielu niezależnych źródeł, o tym czym są i czym różnią się poszczególne kryptowaluty. Jak zawsze w przypadku zakupu aktywów, których cena zmienia się w czasie, kapitał jest narażony na ryzyko.

– Cieszę się, że udało nam się rozszerzyć liczbę dostępnych w aplikacji kryptowalut o 11 nowych. Podczas procesu selekcji braliśmy pod uwagę sugestie, które przychodziły do nas bezpośrednio od klientów. Niebawem ujawnimy kolejne nowości. Rok 2021 będzie rokiem krypto” – powiedział Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut.

Poniżej prezentujemy opis nowych kryptowalut dostępnych na platformie Revoluta.

Bancor

BNT to token Ethereum wspierający protokół Bancor. Protokół ten ma ułatwiać handel kryptowalutami, które tradycyjnie są trudno zbywalne ze względu na niską płynność. Bancor osiąga to poprzez automatyczne ustalanie ceny i zanonimizowany mechanizm płynnościowy dla tokenów i smart kontraktów.

Warto sprawdzić: Revolut uruchamia bank. Polacy skorzystają pierwsi

Cardano

ADA to token wspierający blockchain Cardano. Opiera się na modelu konsensusu typu proof-of-stake o nazwie Ouroboros. Cardano weryfikuje transakcje na blockchainie bez ponoszenia wysokich kosztów energii

Filecoin

FIL to natywny token sieci Filecoin. Filecoin to zdecentralizowana sieć, umożliwiająca każdemu przechowywanie lub otrzymywanie cyfrowych informacji. Zmienia ona pojemność chmury w rynek pozwalając sprzedawać nadmiarową pojemność chmury na otwartej platformie.

Loopring

LRC to token Ethereum wspierający protokół Loopring. Protokół ten jest zbiorem smart kontraktów Ethereum, które opisują jak tworzyć bezpieczne, skalowalne, oparte na arkuszu zleceń zdecentralizowane giełdy, apki płatnicze i automatycznych market makerów. Celem Loopring jest promocja decentralizacji, zmniejszenie uzależnienia użytkownika od scentralizowanych usług, takich jak tradycyjne giełdy oraz tworzenie płynnych, globalnych rynków.

Numeraire

Numeraire to tworzona przez społeczność, oparta na elementach sztucznej inteligencji firma inwestycyjna, która umożliwia upublicznianie opartych na uczeniu maszynowym modeli przewidujących ceny giełdowych akcji. Te, tworzone przez społeczność, modele są następnie publicznie oceniane i umieszczane w cotygodniowym rankingu Numeraire, nazywanym też “najtrudniejszym na świecie turniejem w dziedzinie analizy danych”. Zwycięzcy są wynagradzani za pomocą tokenów NMR i Ethereum.

Warto sprawdzić: Bitcoin, blockchain, pieniądz wirtualny – co to jest?

Orchid

OXT to token Ethereum, który wspiera sieć Orchid. Orchid skupia się na tworzeniu zdecentralizowanej wirtualnej sieci prywatnej (z ang. virtual private network, VPN). Użytkownicy, którzy chcą korzystać z sieci zachowując anonimowość, mogą kupować przepustowość za pomocą OXT od sprzedawców, których lista znajduje się w bazie utrzymywanej na smart kontraktach Ethereum.

Synthetix

Synthetix to zdecentralizowany protokół emisji syntetycznych aktywów o nazwie Synths. Ich zabezpieczeniem jest SNX, oparty o Ethereum token sieci Synthetix. Syntetyczne aktywa pozwalają realnym walutom, towarom, akcjom i indeksom mieć swoje odzwierciedlenie na blockchainie.

The Graph

GRT to oparty na Ethereum token, który wspiera sieć Graph Network. To protokół indeksujący, który umożliwia użytkownikom pobieranie danych z blockchaina, niezależnie od scentralizowanych dostawców usług. Podobnie jak Google indeksuje sieć web, The Graph indeksuje dane na blockchainie.

UMA

UMA to platforma kontraktów finansowych i token Ethereum stworzone, by umożliwić uniwersalny dostęp do rynku (z ang. Universal Market Access). Platforma skupia się na “pozbawionych ceny” kontraktach finansowych – takich, które do funkcjonowania nie wymagają zasilania ich ceną. Zastosowaniem jest budowanie syntetycznych tokenów i mechanizmów weryfikacji danych (z ang. Data Verification Mechanism, DVM). W połączeniu, obie technologie pozwalają na tworzenie szybkich, wydajnych i bezpiecznych syntetycznych derywatywów na blockchainie Ethereum.

Warto sprawdzić: Kantor internetowy: gdzie i dlaczego warto założyć konto

Uniswap

UNI to oparty na Ethereum token wspierający Uniswap, czyli giełdę na której użytkownicy mogą handlować różnymi aktywami Ethereum w sposób zdecentralizowany. Wykorzystuje on zautomatyzowany system animacji rynku, w przeciwieństwie do tradycyjnego arkusza zleceń.

Yearn Finance

YFI to oparty na Ethereum token, który zarządza platformą Yearn Finance. Yearn Finance to spektrum produktów umożliwiających agregowanie pożyczek, generowanie zwrotów i działalność ubezpieczeniową na blockchainie Ethereum. Protokół jest utrzymywany przez wielu niezależnych developerów i zarządzany przez właścicieli YFI.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Obcokrajowiec po konto musi pofatygować się do banku

Nie ze wszystkich kanałów mogą korzystać cudzoziemcy, którzy chcą założyć rachunek w polskim banku. ...

Do rzadkich i mało typowych lokat należą lokaty rentierskie, z których odsetki są wypłacane w określonych odstępach czasu

Najdziwniejsze lokaty oferowane przez banki

W ofertach banków jest znacznie więcej propozycji niż standardowe depozyty na miesiąc, trzy miesiące, ...

Zakupy w sieci są niezwykle wygodne. Ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie

Takie pułapki czekają na płacących w sieci

Płacenie kartą kredytową w internecie może być przynieść niespodzianki nawet po kilku miesiącach od ...