Polacy coraz więcej wydają na bitcoiny

Coraz więcej z nas idzie w bitcoiny
Coraz więcej z nas idzie w bitcoiny
Shutterstock

Liczba Polaków kupujących cyfrową walutę mocno rośnie. Szybko rosną też średnie środki wydawane na bitcoiny.

Tak wynika z danych aplikacji Revolut. Liczba Polaków kupuj,acych w niej bitcoiny wzrosła w pierwszym kwartale roku o 140 proc. w stosunku do ostatmniego kwartału 2020 roku. Średnie wydatki klienta na zakup BTC wzrosły w tym czasie o 60 proc. Brytyjska firma oferuje dostęp do 21 kryptowalut.

Warto sprawdzić: Bitcoin na rollercoasterze. Ekstremalna bańka?

– W pierwszych miesiącach roku obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie bitcoinem, ale też poszczególnymi walutami fiat. Od początku pandemii, liczba klientów na świecie kupujących lub sprzedających kryptowaluty w naszej aplikacji wzrosła trzykrotnie – mówi szef działu kryptowalutw Revolut Edward Cooper.

Źródłem danych są transakcje ponad 1 mln klientów Revolut w Polsce. W zestawieniu porównano transakcje kupna bitcoinów w okresie 1 stycznia – 31 marca 2021 r. z okresem 1 października – 31 grudnia 2020 r.

Prowizja Revolut za kupno lub sprzedaż kryptowalut wynosi 1,5 proc. dla klientów korzystających z planu Premium lub Metal, oraz 2,5 proc. dla klientów korzystających z planu Standard lub Plus, podano również.

Warto sprawdzić: Bitcoin, ether, lumen, ripple. Ostrożnie z kryptowalutami

Revolut powstał w 2015 roku jako usługa do wymiany walut. Obecnie oferuje m.in. bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków, konta dla firm. Fintech z siedzibą w Londynie zdobył ponad 15 mln klientów na świecie, w Polsce ma ponad 1 mln klientów indywidualnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak nie tracić na przelewach zagranicznych

Przelew zagraniczny i jeszcze w obcej walucie może być kosztowny. Są sposoby na uniknięcie ...

Programy systematycznego oszczędzania mają sens

Banki zachęcają do systematycznego oszczędzania, ale ofert ubywa. Kont z bonusowym oprocentowaniem dla zdyscyplinowanych ...

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 18 do 24 maja 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...