Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Maj 2021

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące
Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące
Adobe Stock

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 17 do 23 maja 2021 roku.

Cyklicznie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Oszukańcze SMS-y. Uważajmy w co klikamy, mogą oczyścić konto

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych sięga 1 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Kolejny – Toyota Bank – na Lokacie Plus płaci 0,3 proc. w skali roku. 0,1 proc. w skali roku zarobić można w Santander Consummer Banku zakładając Lokatę Online Nowe Środki.

Do 1,5 proc. w skali roku otrzymać można na lokacie trzymiesięcznej. Wystarczy otworzyć Nest Lokatę Witaj w Nest Bank i mieć ROR nie dłużej niż 30 dni. mBank nowym klientom oferuje 1 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Banku Millennium otwierający Lokatę mobilną.

Maksymalnie do 1,5 proc. w skali roku mogą też zarobić osoby wybierające lokaty półroczne. W tym przypadku ponownie najlepiej będzie wybrać Nest Lokatę Witaj od Nest Banku. Toyot Bank na Lokacie Plus daje zarobić 0,6 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku oferuje zaś Getin Bank na Lokacie terminowej, Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki i Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie Zyskownej.

Najwyższe stawki obowiązujące na lokatach rocznych, to 0,8 proc. w skali roku. Taką ofertę ma Toyota Bank (Lokata Plus). Prawie o połowę mniej – 0,45 proc. w skali roku- oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 0,2 proc. w skali roku płacą Getin Bank i Bank Millennium odpowiednio na Lokacie terminowej i Lokacie Horyzont Zysku.

Na depozytach zakładanych na dwadzieścia cztery miesiące również maksymalna stawka oprocentowania równa jest 0,8 proc. w skali roku. Tu ponownie najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,55 proc. i 0,15 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki oraz Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Alior Bank, Getin Bank czy Bank Millennium.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przelewy bankowe mogą czasem słono kosztować

Zagraniczny transfer pieniędzy wciąż dosyć drogi. Wiele płatności można regulować kartami płatniczymi, ale zdarza ...

Symboliczne stawki na lokatach jednomiesięcznych w lipcu

Banki zaczęły wycofywać z oferty lokaty terminowe. Na ten moment PKO BP wstrzymał depozyty ...

Z kartą partnerską może być taniej. Sprawdzamy gdzie

Karta kredytowa nie tylko zasili budżet w razie potrzeby, ale pomoże zaoszczędzić na zakupach. ...