Banki czekają na nowe środki

Bloomberg

Wśród najlepszych lokat dwunastomiesięcznych (wkład 10 tys. zł) znajdują się oferty z odsetkami od 1,55 do 2,8 proc. w skali roku. Średnia stawka, biorąc pod uwagę badane przez nas depozyty, wynosi 1,46 proc. w skali roku.

Najkorzystniejszą ofertę ma Nest Bank. Osoby spodziewające się przypływu gotówki mogą otworzyć tam Nest Lokatę Nowe Środki z oprocentowaniem 2,8 proc. w skali roku. Minimalna wpłata to 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń, jeśli chodzi o kwotę maksymalną.

Do 2,5 proc. zarobić można w Banku Ochrony Środowiska. EKOlokata Plus gwarantuje 2 proc. Natomiast bonus w wysokości 0,5 pkt proc. można dostać wtedy, gdy średnie w miesiącu saldo na koncie osobistym wynosi minimum 10 proc. kwoty lokaty. Poza tym w każdym miesiącu kartą debetową do konta trzeba przeprowadzić transakcje bezgotówkowe o wartości co najmniej 300 zł. Minimalny wkład to 1 tys. zł, górnego limitu nie ma.

W Idea Banku można otworzyć Lokatę Cloud ze stawką 2,4 proc., ale przez cały okres umowy trzeba mieć 10 proc. kwoty lokaty na Koncie Idealnym. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, maksymalna 1 mln zł.

Odsetki 2 proc. i więcej oferują jeszcze: Toyota Bank (Lokata Plus), Santander Consummer Bank (Lokata Nowe Środki), Credit Agricole (depozyt w Ofercie na Nowe Środki) oraz Bank Millennium (Lokata Horyzont Zysku; nowe środki).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące. Banki przyciągają do siebie nowych ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Co tydzień badamy produkty dostępne na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych ...

Otwarcie nowej szkoły w Warszawie będzie sukcesem czy katastrofą dla stołecznych urzędników?

Niebawem dowiemy się, czy długo oczekiwane otwarcie nowej placówki oświatowej w drugiej największej warszawskiej ...