Citi Handlowy wprowadził ofertę zakupów z ratami dla klientów OBI. Klienci sieci marketów budowlanych mogą rozłożyć płatność za zakupy na 3, 6 lub 10 rat 0 proc. (RRSO 0 proc.) w Planie Spłat Ratalnych na Karcie Kredytowej Simplicity. Kwota finansowania może wynieść od 300 złotych do 14 tys. złotych.

Aby skorzystać z oferty, klienci OBI nieposiadający karty kredytowej Citi Handlowy mogą złożyć wniosek o kartę u doradcy Citi Handlowy w jednym z 59 sklepów sieci lub zrobić to w samoobsługowym punkcie kredytowym zlokalizowanym w OBI, weryfikując tożsamość za pomocą „selfie”. Citi Handlowy, lider rynku produktów kartowych w naszym kraju, wprowadził to innowacyjne rozwiązanie biometryczne jako jeden z pierwszych banków w zeszłym roku.

– Wiemy, że w tym roku polskie rodziny więcej czasu spędzają w domach, i remonty są jednym z priorytetów. W związku z tym cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z OBI, w ramach której możemy zaoferować najlepsze w swojej klasie możliwości finansowania tych potrzeb. Proces uzyskiwania wielokrotnie nagradzanej karty Citi Simplicity w OBI jest innowacyjny dzięki naszej weryfikacji na „selfie”, a klienci już posiadający kartę Citi mogą łatwo rozkładać płatności w OBI na raty kilkoma kliknięciami w telefonie – powiedział Dennis Hussey, wiceprezes zarządu banku Citi Handlowy, odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Proces samodzielnego aplikowania o kartę jest bardzo prosty i można go wykonać przy pomocy dowodu osobistego i telefonu (w przypadku finansowania powyżej 5 tys. złotych niezbędne są też dokumenty potwierdzające dochód klienta). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej i zawarciu umowy o kartę z bankiem, klienci od razu będą mogli odebrać towar w sklepie. Opłata roczna za wydanie karty klientom wnioskujących o nią w OBI wynosi 0 zł przez okres 36 miesięcy od zawarcia umowy o kartę (liczone od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o kartę), a następnie będzie ona zgodna z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji. Poza umożliwieniem rozłożenia płatności za zakupy w OBI na raty, karta daje klientowi dostęp do rabatów u ponad 300 partnerów w ramach programu Citi Specials, możliwość skorzystania z programu Mastercard Bezcenne Chwile, jak również można nią płacić w aplikacji Apple Pay i Google Pay.

Dla osób już posiadających dowolną kartę Citi Handlowy, proces zakupów na raty w OBI będzie jeszcze prostszy, wystarczy tylko skorzystać z linku wysłanego przez bank na telefon komórkowy, żeby rozłożyć promocyjną transakcję na raty – bez dostarczania dokumentów.