Na pierwszym miejscu jest depozyt od Idea Banku, który gwarantuje 1,2 proc. zysku w skali roku. Pozostałe oferty są jak widmo – większość banków oferuje oprocentowanie równe 0,01 w skali roku.

Lokata Na Nowe Środki Plus od Idea Banku dostępna jest dla klientów z kontem, którzy dysponują nadwyżką środków (saldo wyliczane jest na koniec dwudziestego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym wpłacono środki na lokatę) . Na depozyt można przelać od 500 zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Bitcoin, ether, lumen, ripple. Ostrożnie z kryptowalutami

W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zyskać można 1 proc. w skali roku. Jest jednak warunek – lokatę można założyć w krótkim okresie tuż przed lub po dacie swoich urodzin. Obowiązkowe jest posiadanie konta i używanie aplikacji mobilnej. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Już tylko na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Należy na nią wpłacić nie mniej niż 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Po 0,1 proc. w skali roku płaci Nest Bank i Santander Consummer Bank. Na Nest Lokacie i Lokacie Online Nowe Środki ulokować można 1 tys. zł. W Santander Consummer Bank pracować mogą środki do wysokości 400 tys. zł.

Warto sprawdzić: Co Biedronka, Lidl, Kaufland zrobią, gdy zgubimy kartę płatniczą

Dalej znaleźć można lokaty od Credit Agricole, Banku Ochrony Środowiska, PKO BP, Inteligo, PlusBanku, mBanku, EnveloBanku, Santander Banku czy Citi Handlowego. Z zestawienia zniknął bank Pekao SA – w jego ofercie nie ma już depozytu na okres 30 dni.